Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Najnovšie hokejové správy

NHL štartuje šlágrami, Capitals budú oslavovať Stanley Cup proti Bostonu

Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia hokeja si tak s najlepšou hokejovou ligou sveta prídu na svoje. Úvodný deň prinesie štyri šlágre.

tradičné zobrazenie článkov moderné
Hörnqvist & Crosby & Malkin

NHL Preview: Tím z Pittsburghu sa chce stať novodobou dynastiou

30.09.18 - Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko dominovali, že dokázali vyhrať svoje ligy niekoľkokrát za krátky časový úsek. Hoci tím Penguins túto povesť zatiaľ nezískal, určite by to rád zmenil.
Jesperi Kotkaniemi

Trojka draftu to dokázala! Sezónu začne v NHL

30.09.18 - Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na jej konci je splnenie sna o NHL.
Auston Matthews & Mitch Marner

Toronto Sun: Matthews vzhliada 13 miliónov ročne, Marner 10 miliónov

29.09.18 - V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy narúšajú pohodu v tíme, ktorý chystá útok na Stanleyho pohár.
Yzerman & Hedman & Kučerov

NHL Preview: Najväčšou udalosťou leta v Tampe bol odchod Yzermana

29.09.18 - Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie. Tie zrejme viedli až k snahe získať niektorú zo superhviezd dostupných na trhu, nie že by ju tento tím potreboval. Napokon však najviac zarezonoval senzačný odchod toho, kto mal doterajšie úspechy na svedomí.
Pavelski & Burns & Karlsson

NHL Preview: Veteráni Thornton a Pavelski dostanú jednu z posledných šancí na pohár

29.09.18 - S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších favoritov na Stanley Cup. Podobne ako Toronto podpísaním Johna Tavaresa. Ako sme ale (najmä v minulom roku) mohli vidieť, pohár nevyhrá vždy ten kvalitatívne najlepší. Vlaňajší šampión z Washingtonu sa dokázal striasť povesti…
Michal Čajkovský, FOTO © nhl.com

Čajkovský to dokázal! Na skúške si vybojoval ročnú zmluvu s Carolinou

28.09.18 - Slovenský reprezentačný obranca Michal Čajkovský sa po troch rokoch vracia do severnej Ameriky. Teraz sú ale jeho šance na prienik do NHL rádovo väčšie.
Bozak & O'Reilly & Perron

NHL Preview: Vylepšená ofenzíva Blues si brúsi zuby na viac, než postup

28.09.18 - Všetko to šlo úplne hladko. Ešte 1. februára boli Blues so 65 bodmi pohodlne v zóne postupu. Po katastrofickom februári sa však začal tím prepadať a vďaka vyrovnanej tabuľke mu napokon postup tesne unikol.
Jori Lehterä, FOTO © zimbio.com

Fínsky útočník Philadelphie lieta v problémoch. V jeho dome našli kokaín za státisíce eur

26.09.18 - Fínska polícia dnes vtrhla do letného sídla útočníka Philadelphie Flyers Joriho Lehteru. To, čo tam našli bol pre kriminalistov hotový jackpot.
Provorov & Giroux & van Riemsdyk

NHL Preview: Produktivita Flyers ešte porastie

26.09.18 - Philadelphhia Flyers vlani nemali vôbec zlý rok. Pomaly ale isto sa dostávajú do pozície stabilného účastníka play-off, k čomu im príchod kanoniera Jamesa van Riemsdyka môže len pomôcť.
Tkachuk & Duchene & Stone

NHL Preview: Hriešnici s radosťou opustili potápajúcu sa loď Senators

25.09.18 - Aká vrtkavá vie byť milenka menom NHL. O tom sa presvedčili v hlavnom meste Kanady. Asi 15 mesiacov po tom, ako postúpili do finále východnej konferencie a získali na svoju stranu srdce nejedného fanúšika, čelí kanadský klub hrozivým scenárom. Na ich konci padajú aj slová ako sťahovanie.
Iľja Kovaľčuk

NHL Preview: Kovaľčuk do prvého útoku Kings skvelo zapadne

25.09.18 - Klub z Kalifornie sa vlani po roku vrátil do play-off. Nemohli za to ani tak hráčske zmeny v lete 2017, ale skôr individuálne zlepšenie každého jednotlivca. V prvom rade kapitána tímu, Anžeho Kopitara.
KeyBank Arena

Seattle to myslí s NHL vážne. Mesto schválilo renováciu za stovky miliónov

25.09.18 - Severoamerické mesto ležiace na pobreží Tichého oceánu robí postupné krôčiky smerom k cieľu stať sa 32. tímom NHL.
Nashville Predators

NHL Preview: Po minimálnych zmenách to Predators skúsia znovu

23.09.18 - Klub Nashville Predators má ako sa v severnej Amerike hovorí, otvorené okno pre víťazstvo v Stanley Cupe. Toto okno označuje obdobie, kedy je finančná i veková situácia tímu natoľko dobrá, že môže útočiť na titul.
New York Rangers

NHL Preview: Ide prestavba Rangers správnym smerom?

23.09.18 - Tradičný klub prežije sezónu 2018/19 v móde prestavby. Nikto teda nedúfa v nejaký veľký výsledok. Naskytajú sa však niektoré otázky. Tou najpálčivejšou je, či prestavba pokračuje správnym smerom.
Tatar & Weber & Price

NHL Preview: Canadiens čaká skutočne ťažký rok

22.09.18 - V roku 2014 sa prebojovali až do finále východnej konferencie. V sezónach 2014/15 a 2016/17 vyhrali Atlantickú divíziu. Tieto úspechy ale dnes klubu musia pripadať ako dávna história. Canadiens sú jasným dôkazom toho, ako rýchlo sa môže v NHL zmeniť situácia.
Edmonton Oilers

NHL Preview: Oilers nezodpovedali žiadnu otázku, aj tak si veria na play-off

21.09.18 - Až prekvapivo pokojné leto prežili v Edmontone. Tam sa po neúspechoch na trhu asi rozhodli, že horšie ako v minulej sezóne už skutočne hrať nemôžu. Stratu 17 bodov na postup tak môže zmazať len zlepšenie hry zo strany každého jednotlivca.
Sven Bärtschi

VIDEO: Pettersson zauzlil nohy Stroma, Bärtschi zakončil efektne pomedzi nohy

20.09.18 - Aj prípravné zápasy NHL so sebou prinášajú mnoho akcie. Aj keby sa mohlo zdať, že o nič nejde, každý sa chce pred štartom sezóny dostať do optimálnej pohody.
Minnesota Wild

NHL Preview: V Minnesote bude rásť dôležitosť mladých hráčov

20.09.18 - Keď v roku 2012 podpisoval vtedajší generálny manažér Chuck Fletcher monštruózne zmluvy s voľnými hráčmi Zachom Parisem a Ryanom Suterom mal jediný cieľ, priviesť do hlavného mesta amerického hokeja Stanley Cup.
Sam Reinhart

Reinhart sa so Sabres konečne dohodol, podpísal dvojročnú zmluvu

19.09.18 - Talentovaný kanadský útočník Sam Reinhart čakal na novú zmluvu poriadne dlho. Po mesiacoch špekulácii sa so svojim tímom konečne dohodol.