Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Získa Zaripova Pittsburgh? Malkin si chce s krajanom zahrať v jednom útoku

Jevgenij Malkin, FOTO © TASR
 0 , 31.08.17 v kategórii: Všeobecné
V NHL sa strhla bitka o ruského útočníka Danisa Zaripova, ktorý dostal dištanc v KHL.

Skúsený ruský útočník Danis Zaripov patril medzi najväčšie hviezdy KHL. V júli však vedenie súťaže informovalo o tom, že v prípade Zaripova bolo dokázané užitie nedovolenej látky a útočník dostal dvojročný dištanc.

Zákaz sa však nevzťahuje na zámorskú NHL. Navyše pseudoefedrín, ktorý sa našiel v tele Zaripova, nepatrí v zámorskej profilige na zoznam zakázaných látok. Dvere do NHL tak má skúsený Rus dokorán otvorené.

Zaripov odohral posledných osemnásť sezón v Rusku. Počas tohto obdobia štyrikrát získal Gagarinov pohár. Uplynulé štyri ročníky odohral v drese Metallurgu Magnitogorsk, kde vytvoril s Janom Kovářom a Sergejom Mozjakinom najúdernejší útok v KHL.

O Zaripova sa v NHL strhol veľký boj. Jednou z potenciálnych destinácií, kde by mohol zakotviť je Pittsburgh Penguins - víťaz posledných dvoch ročníkov NHL. Redaktor Igor Eronko zo Sport-Express informuje o tom, že hviezda "tučniakov" Jevgenij Malkin by si veľmi rád zahral so Zaripovom v jednom útoku. „Veľmi rád uvidím Danisa Zaripova v Pittsburghu. Užil by som si s ním hru v jednom útoku."

Zaripov sa s Malkinom stretol v ruskom národnom tíme pri piatich príležitostiach - na olympiáde 2010, na MS 2006, 2007, 2014 a 2015. Na šampionáte v roku 2014 získali zlato, pričom Zaripov bol druhým najproduktívnejším hráčom turnaja. 

Podľa CapFriendly má Pittsburgh pod platovým stropom ešte voľné čosi viac ako tri milióny dolárov, pričom vedenie už stihlo podpísať všetkých voľných hráčov. 


autor: Michal Sedlák