Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Ziman: Momentálne nevieme o nikom, kto by mal ešte odísť

Patrik Ziman, FOTO © hcslovan.sk
 0 , 1.02.18 v kategórii: Všeobecné
Zdá sa, že odchody hráčov z kádra Slovana sú uzavreté.

HC Slovan Bratislava s určitosťou nepostúpi do play-off KHL a po olympijskej prestávke odohrá posledné dva zápasy v základnej časti, v ktorých sa len rozlúči so sezónou. Vedenie klubu preto umožnilo viacerým hráčom prestup do tímov, kde si môžu predĺžiť aktuálny ročník. Podľa generálneho manažéra Patrika Zimana však nehrozí, že Slovan dohrá základnú časť s torzom kádra a údajne nechystá ďalšie odchody.

„Prestupové okná vo Fínsku, Švédsku, Nemecku či Švajčiarsku sa uzavrú v polovici februára resp. na začiatku marca. Nechcem preto predbiehať, všetko zavisí od záujmu klubov o hráčov a dohode s ich agentmi. Aktuálne však o nikom ďalšom, kto by mal odísť nevieme. Na druhej strane priznávam, že tieto predčasné ukončenia kontraktov nám výrazne znížia mzdové zaťaženia, čo nám perspektívne pomôže," povedal Ziman pre hcslovan.sk, ktorý nepriamo naznačil, že situácia v hráčskom kádri sa teoreticky môže zmeniť.

Hokejisti Slovana dostali po skončení dlhého tripu desaťdňové voľno a od 5. februára budú trénovať v domácich podmienkach. Po trojtýždňovej príprave ich čakajú záverečné dve vystúpenia v základnej časti proti Podoľsku a Minsku. V rámci olympijskej pauzy, na rozdiel od viacerých iných tímov, neodohrajú žiaden prípravný duel.

V predchádzajúcej sezóne sa stalo, že Medveščak Záhreb v snahe ušetriť rozpredal väčšinu svojho kádra a záverečné zápasy dohrával na tri nekompletné formácie. V Slovane vraj takáto situácia nehrozí. „Dohrávať sezónu v takomto štýle by nebolo hodné značky HC Slovan, rovnako aj fanúšikovia si zaslúžia vidieť hrať konkurencieschopný Slovan, ktorý sa aj v závere základnej časti pobije so súpermi o body. Dobrým príkladom toho bol posledný päťzápasový trip. Tréneri budú mať k dispozícii dostatočne široký káder na to, aby mohli podať tak v Podolsku ako aj v domácej rozlúčke so sezónou proti Minsku čo najlepší výkon. Verím, že práve v prvý marcový deň sa so zaplnenou arénou rozlúčime v poslednom zápase tejto sezóny víťazstvom,"vysvetlil Ziman.

Bratislavský Slovan uvoľnil počas januára do zahraničia viacerých hokejistov, no to neznamená, že o ich služby už nemá záujem. Je veľmi pravdepodobné, že niektorí hráči dostanú ponuku aj pred nasledujúcou sezónou. „Aj napriek nevydarenej sezóne nás niekoľko hráčov zaujalo. O možnej ďalšej spolupráci sa budeme v klube rozprávať v najbližších mesiacoch. Kto pozorne sledoval naše zápasy, sa pravdepodobne trafí do hokejistov, ktorých by sme chceli v Slovane vidieť aj naďalej. Uvoľnenie niektorých do iných klubov nemusí znamenať, že sa s nimi lúčime definitívne," uzavrel generálny manažér belasých.

 autor: Tomáš Lengyel