Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Žerdev s ďalším vyhadzovom. Predčasne končí aj v Rige

Nikolaj Žerdev
 0 , 18.11.17 v kategórii: Všeobecné
Kreatívny forvard mení kluby ako na bežiacom páse.

Ruský útočník Nikolaj Žerdev nebude ďalej hráčom Dinama Riga. Informoval o tom server iz.ru, ktorý zároveň tvrdí, že lotyššký klub oficiálne oznámi túto správu v najbližšom čase. Pre Žerdeva to bola už desiata zastávka v KHL.

Tridsaťtriročný krídelník prišiel do Dinama Riga iba na konci septembra po predčasnom konci v Neftechimiku Nižnekamsk, kde odohral len dva zápasy. V lotyšskej metropole absolvoval v priebehu necelých dvoch mesiacov trinásť štartov. Rižanom v nich pomohol troma gólmi a dvoma asistenciami.

Žerdev od návratu do Európy pravidelne strieda pôsobiská. V Kontinentálnej hokejovej lige hrával za Mytišči, Kazaň, Spartak Moskva, Dinamo Moskva, Čerepovec, Soči, Nižnij Novgorod, Nižnekamsk a Rigu. Navyše, krátko pobudol aj v Leve Praha, kde nestihol odohrať ani jeden súťažný zápas. Po desiatich zastávkach v KHL je jeho budúcnosť otvorená.

Kyjevský rodák bol v minulosti považovaný za veľký talent ruského hokeja. V roku 2003 ho draftoval Columbus zo štvrtého miesta a v NHL rozbiehal sľubnú kariéru. Hrával za Blue Jackets, Rangers a Flyers, spolu nastúpil na 436 duelov s bilanciou 116+148, ale od ročníka 2011/12 pôsobil výlučne v KHL.autor: Tomáš Lengyel