Najnovšie hokejové správy  • Jeden z hlavných kandidátov na Calder Trophy pre najlepšieho nováčika? Určite áno....


  • Pred dvoma mesiacmi zdvihol kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin prvýkrát nad hlavu...


  • Vo svojej nováčikovskej sezóne odohral 62 zápasov a strelil 29 gólov. Nebyť zranení...


  • Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie,...


  • Po dlhých týždňoch špekulácii sa napokon rozhodlo, že štvorka draftu Brady Tkachuk...


  • Minulotýždňovým podpisom Dylana Larkina sa klub Detroit Red Wings dostal nad maximálny...

Zámorská misia jednotky draftu sa zrejme končí, chystá sa jeho návrat domov

Nail Jakupov, FOTO © zimbio.com
 0 , 11.05.18 v kategórii: Všeobecné
Meno Nail Jakupov je každému dobre známe, bohužiaľ pre ruského útočníka v nie veľmi pozitívnom svetle. Napriek snahe a pozícii jednotky draftu sa mu ani po piatich rokoch nedarí v NHL presadiť.

Nevyšlo to v Edmontone, St. Louis ani Colorade. Do poslednej menovanej destinácie išiel práve kvôli menšej konkurencii, ktorá mu dávala dobrú šancu vybojovať si stále miesto. Napriek sľubnému začiatku (nebol prvý v jeho kariére) sa zostavou postupne zosunul až na tribúnu medzi zdravých náhradníkov. V základnej časti odohral len 58 zápasov a v play-off mu kouč Jared Bednar nedoprial na ľade ani minútu.

Teraz je bez zmluvy a začína sa diskutovať, čo ďalej. Neraz pripomenul, že by v NHL rád zotrval, no to už dnes platiť nemusí. Navyše, už sa asi nenájde klub, ktorý by mu aj za minimálne peniaze bol ochotný ponúknuť jednocestný kontrakt. Novinári už kontaktovali jeho agenta Igora Larionova, ktorý ale nepriniesol do prípadu viac svetla. „Je dospelý, sám rozhodne, čo je preňho najlepšie," odpovedal suchopárne.

Do diskusie sa zapojili aj ruské médiá. Jeho práva v Kontinentálnej hokejovej lige vlastní SKA Petrohrad, no to asi nebude pre Jakupova to pravé orechové. Možnosťou je aj obhajca titulu z Kazane, kde našiel útočisko iný zmarený talent, Alexander Burmistrov. Potreboval by tím, ktorý mu dá absolútnu dôveru a post kľúčového muža ofenzívy. Dobrým príkladom je jeho rodný Nižnekamsk. Miestny Neftechimik, ktorého je odchovancom postúpil v minulej sezóne do play-off. Mohol by tam dostať dobrý priestor aj kvalitných spoluhráčov.

Nech to už dopadne akokoľvek, z dnešného pohľadu sa zdá mimoriadne nepravdepodobné, že oňho niekto v NHL prejaví záujem. Ak by sa tak aj stalo, Jakupov by zrejme dopadol tak ako v Colorade a St. Louis, teda ako zdravý náhradník. Takáto pozícia teda k záchrane hráčovej kariéry nepomôže.autor: Matúš Pavlík