Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Záborský začína v Tappare vo veľkom štýle

Tomáš Záborský, FOTO © tappara.fi
 0 , 18.08.17 v kategórii: Všeobecné
V troch prípravných dueloch nazbieral päť bodov.

Slovenský útočník Tomáš Záborský dvakrát po sebe neuspel vo finále play-off. Najskôr nezískal titul vo fínskej Liige s IFK Helsinki a následne mu tesne ušla trofej aj vo švédskej SHL s Brynäs. Teraz sa opäť vrátil do krajiny tisícich jazier, kde podpísal kontrakt s majstrovskou Tapparou Tampere. 

Základná časť Liigy štartuje ôsmeho septembra. Preto jednotlivé tímy postupne ladia formu v prípravných dueloch. Tappara stihla odohrať v rámci leta už tri stretnutia a vo všetkých vyhrala. Ilves Tampere zdolala 5:1, IFK Helsinki 4:1 a Vaasan Sport 6:3.

Výrazný podiel na víťazstvách tamperského klubu má Tomáš Záborský. Čoskoro tridsaťročný krídelník bodoval zatiaľ v každom svojom vystúpení. Proti Ilvesu zaznamenal jednu asistenciu, v súboji so svojím bývalým zamestnávateľom IFK Helsinki sa prezentoval dvoma nahrávkami a naposledy proti Sportu strelil aj premiérový gól za Tapparu, ku ktorému pridal prihrávku.

Trenčiansky rodák opäť dokazuje, že fínska Liiga mu mimoriadne vyhovuje. V sezóne 2011/12 sa stal jej najlepší hráčom základnej časti a zároveň aj najlepším strelcom s 35 gólmi. Vtedy ešte nastupoval za Ässät Pori. Vydarené bolo aj jeho účinkovanie v IFK Helsinki a v dobrom svetle sa prezentuje aj po prestupe do Tappary Tampere. Vo svojej kariére odohral vo fínskej najvyššej súťaži v súčte základnej časti a play-off 288 duelov s bilanciou 116+115.autor: Tomáš Lengyel