Najnovšie hokejové správy  • Aj prípravné zápasy NHL so sebou prinášajú mnoho akcie. Aj keby sa mohlo zdať, že o...


  • Keď v roku 2012 podpisoval vtedajší generálny manažér Chuck Fletcher monštruózne zmluvy...


  • Talentovaný kanadský útočník Sam Reinhart čakal na novú zmluvu poriadne dlho. Po...


  • Čo urobí s tímom strata kapitána a najlepšieho hráča v jednej osobe bez akejkoľvek...


  • Posila Toronta John Tavares má za sebou malú premiéru v drese s javorovým listom. Dnes v...


  • Ak chcete vybrať jeden tím, ktorý vlani v play-off chýbal, no v tejto sezóne sa doň...

Z Nolana Patricka sa stala tajná zbraň Flyers

Nolan Patrick, FOTO © zimbio.com
 0 , 10.03.18 v kategórii: Všeobecné
Po nevýraznom začiatku sa nejeden pýtal, toto má byť ten, čo sa mal stať jednotkou draftu? No na jar sa Nolan Patrick a celá Philadelphia dostali do veľkej pohody. Výsledky hovoria samé za seba.

Za Nicom Hischierom poriadne zaostáva. Švajčiarsky klenot to v drese New Jersey napálil a dokonalo využil naskytnutú príležitosť. Na druhej strane Nolan Patrick začal skromne, oťukával sa naozaj pomaly a sebavedomím nesršal. Akoby sa snažil neurobiť chybu a nič viac. V bodovaní nováčikov sa pohyboval hlboko v poli porazených. Ešte na konci januára mal na konte len slabučkých sedem bodov, no s príchodom februára sa všetko zmenilo.

Ako sám hovorí, zmena nastala po psychickej stránke. Hrať bezpečne a neriskovať ho už prestalo baviť. „Tréner chce aby som hral rýchlo a tvrdo, aja sa snažím ho počúvnuť," komentuje rodák z Winnipegu. Postupne sa zostavou prepracoval až na miesto, kde sa sním počítalo, na post druhého centra.

Jeho najväčšou zbraňou ale nie je zlepšená produktivita, ale vhadzovania. V rámci celej sezóny ich drží na úrovni 50%, no vrámci jednotlivých mesiacov badať nezanedbateľný progres. Ak by sme sa pozreli na obdobie od 1.februára, jeho úspešnosť je už 52,8%, čo je skvelé číslo. Skvelé čísla na vhadzovaniach ale vykazuje celý tím.

Flyers sú v tejto hernej činnosti vôbec najlepší v NHL, podobne ako ich kapitán Claude Giroux. „Myslím, že Claude Giroux (úspešnosť 59,6%, tretí najlepší v lige) je jeden z najlepších, ak nie najlepší hráč na vhadzovania v lige, a Sean Couturier (úspešnosť 53,7%) je tiež veľmi dobrý. Takže som sa snažil ich napodobniť," hovorí Patrick. V tejto súvislosti treba dodať, že tréneri Flyers prekrstili Girouxa na akési falošné krídlo, ktoré nastupuje v prvej formácii vedľa Couturiera a Konecnyho v ofenzívnej superformácii.

Hra po boku napríklad aj Jakuba Voráčka alebo Waynea Simmondsa sa pochopiteľne podpísala aj na Patrickovej produktivite. V spomínanom referenčnom období zaznamenal v 18-tich zápasoch solídnych 11 bodov, medzi nimi aj niekoľko efektných akcii. „Predtým som mal pocit, že sa snaží len hrať bezpečne a hneď posunúť puk spoluhráčovi," hovorí tréner Dave Hakstol. „Teraz sa snažím hrať ako v Brandone(Patrickov juniorský tím, pozn. red.)keď cítim istotu chcem hrať tak, ako celý život doteraz," hovorí Patrick. „V tejto lige nedostanete nič zadarmo, všetko si musíte vybojovať."

Kam až siaha potenciál robustného centra? Pri súčasnom trende môže sezónu zakončiť niekde na hranici 15 gólov a 35 bodov, čo určite nemôže nikoho sklamať.autor: Matúš Pavlík