Najnovšie hokejové správy  • Jeden z hlavných kandidátov na Calder Trophy pre najlepšieho nováčika? Určite áno....


  • Pred dvoma mesiacmi zdvihol kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin prvýkrát nad hlavu...


  • Vo svojej nováčikovskej sezóne odohral 62 zápasov a strelil 29 gólov. Nebyť zranení...


  • Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie,...


  • Po dlhých týždňoch špekulácii sa napokon rozhodlo, že štvorka draftu Brady Tkachuk...


  • Minulotýždňovým podpisom Dylana Larkina sa klub Detroit Red Wings dostal nad maximálny...

Výsledkom kompromis. Montour predĺžil o dva roky

Brandon Montour
 0 , 24.07.18 v kategórii: Všeobecné
Dnes malo začať arbitrážne súdne pojednávanie medzi obrancom Brandonom Montourom a Anaheimom Ducks. Na poslednú chvíľu však strany našli spoločnú reč.

Aj to je len ďalší dôkaz toho, aká je arbitráž medzi hráčmi a klubmi nepopulárna. Veď už 26 hráčov dalo prednosť uzavretiu kompromisnej dohody, než sa zamotať do pavučiny pojednávania, ktoré sa neraz nesie v napätej atmosfére. Z 27 hráčov, ktorí mali ísť na arbitráž si zatiaľ len jeden vypočul verdikt sudcu. Bol ním obranca Jacob Trouba.

Naproti tomu zadák Anaheimu Brandon Montour sa súdu vyhol. Krátko pred začatím pojednávania uzavrel novú dvojročnú zmluvu v hodnote 6,775 milióna dolárov. Z platového stropu Ducks tak odráta asi 3,38 milióna.

Prednedávnom vyšli na svetlo sveta detaily rokovaní o novej zmluve medzi kanadským obrancom a vedením klubu. Kým klub navrhoval 30-bodovému zadákovi len 1,5 milióna ročne, tak sám Montour žiadal 4,75 milióna. Výsledná dohoda je tak dokonalým kompromisom a treba povedať, že podobný verdikt by s najväčšou pravdepodobnosťou vyniesol aj arbitrážny sudca.autor: Matúš Pavlík