Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Vsadia v Arizone na jednu kartu? Dahlin dnu, Ekman-Larsson von

Ekman-Larsson & Dahlin
 0 , 19.02.18 v kategórii: Všeobecné
Kam tento tím smeruje, to nik nevie. Ale mená Max Domi a Oliver Ekman-Larsson, o ktorých vedenie vlani absolútne odmietlo jednať sú možno na predaj.

Zaostali hlboko za očakávaniami. Tento neúspech bude pravdepodobne potrebné hodnotiť aj z širšej perspektívy a môžete si byť istí, že v lete môže prísť na pretras aj sťahovanie. Možná výmena stavov vrátane generálneho manažéra taktiež. Teraz ale treba riešiť prestupovú stratégiu, nakoľko sa blíži trade deadline a Yotes znej musia vyťažiť. Vlani bol odchod osobností ako Oliver Ekman-Larsson alebo Max Domi nemysliteľný, teraz sa výmene nebráni klub, ani samotní hráči.

Všetko tak nasvedčuje tomu, že v púšti sa začne prestavba. V poslednej dekáde nebude prvá. Ekman-Larsson bude o rok neobmedzene voľným hráčom a pri týchto výsledkoch by sa nik nečudoval, keby sa rozhodol odísť. Teraz má najvyššiu trhovú hodnotu, zmluva mu totiž bude platiť aj budúci rok a suma 5,75 milióna dolárov nie je taká vysoká. Notoricky známa protihodnota v podobe prospektu, hotového hráča a voľby v prvom kole tak je reálna, napriek faktu, že má v tabuľke pravdy rovných -36.

Stratégia Arizony smeruje k jasnému cieľu, prvej voľbe v drafte. Ak by na jeseň brázdil ľady klubu z púšte Rasmus Dahlin, bola by strata Ekmana-Larssona vyriešená. Je však jasné, že sa jedná o veľký risk. Vlani bolo Colorado v tabuľke jasne posledné, v drafte však Avs volili až ako štvrtí. V takom prípade, ak by Coyotes chceli obrancu, museli by sa uspokojiť s Adamom Boqvistom.

Rozbehli sa (vraj) aj rokovania o odchode Maxa Domiho. Ten neprežíva práve najvydarenejšiu sezónu, veď dovedna skóroval len štyrikrát. Najhorúcejším kandidátom má byť Vancouver, ktorého záujem je pochopiteľný a kanadský klub má Arizone čo ponúknuť. Canucks môžu opäť spojiť duo Bo Horvat – Max Domi, ktoré v juniorskej OHL vo farbách London Knights tri roky naháňalo súperom hrôzu. Vrámci trejdu by mohol zmeniť pôsobisko napríklad ruský útočník vo farbách kanadského klubu Nikolaj Goldobin a niektorý z mladých obrancov Nucks.

Nuž, v Arizone nemajú čo stratiť a pravdupovediac, horšie to už asi byť nemôže. Ďalšia kompletná prestavba však ešte viac podlomí už beztak krehkú fanúšikovskú základňu v nehokejovom prostredí. Oživiť by ju však mohol príchod juniorskej superhviezdy Dahlinovho formátu.autor: Matúš Pavlík