Najnovšie hokejové správy  • Ak chcete vybrať jeden tím, ktorý vlani v play-off chýbal, no v tejto sezóne sa doň...


  • Ukrajinský hokej zažíva v poslednom desaťročí ohromný úpadok. Momentálne má čo...


  • Calgary vlani vstúpilo do nového ročníka na vlne veľkých očakávaní. Aj preto bolo...


  • Alex Tuch sa narodil 10. mája 1996 v meste Syracuse v americkom štáte New York. Jeho...


  • Nevysoký kanadský obranca Mathew Maione zažíva nevídaný štart do novej sezóny. Má...


  • Možno Dallas považovať za jedno z najväčších sklamaní posledných dvoch rokov? Po tom,...

VIDEO: Hörnqvist potrestaný za filmovanie

Patric Hörnqvist
 0 , 14.04.18 v kategórii: Všeobecné
Útočník Pittsburghu v neúspešnom druhom zápase prehnal svoju snahu a rozhodcovia jeho herecký výkon odmenili trestom navyše.

Nebol to pre Penguins dobrý zápas. Po demolácii odvekého rivala v otváracom dueli sa v druhom zápase karta obrátila a obhajca titulu dostal od svojho súpera lekciu z efektivity. Napriek tomu Pittsburgh v závere vzýval za stavu 1:4 zázrak, 10 minút pred koncom hrali domáci presilovku, počas ktorej za bránou obranca Flyers Andrew MacDonald atakoval útočníka Pens Patrica Hörnqvista. Obaja rozhodcovia zdvihli pravice v úmysle vylučovať, Tim Peel ocenil zákrok MacDonalda dvojminútovým trestom za krosček, Wes McCauley, ktorý ale celú situáciu videl zboku pridal švédskemu útočníkovi „dvojku" za filmovanie.

Aréna spočiatku nadšená z presilovky 5 na 3 tak musela prehryznúť, že Pens napokon výhodu o dvoch hráčov nedostanú. Z rozhodnutia nebol nadšený ani sám Hörnqvist, ktorý hoci strelil jediný gól svojho tímu v zápase nazbieral dokopy až 16 trestných minút. Najskôr v druhej tretine sekal práve MacDonalda, v tretej tretine ocenili rozhodcovia ďalším dvojminútovým trestom jeho hrubosť, krátko nato sedel na hanbe za filmovanie. Korunu všetkému nasadil štyri minúty pred koncom, keď spolu s obrancom súpera Brandonom Manningom dostali po vzájomnej štuchanici osobné tresty za nešportové správanie.
autor: Matúš Pavlík