MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Lotyšsko Nemecko Rusko Slovensko Švédsko Taliansko USA Skupina B Bielorusko Česko Fínsko Francúzsko Kanada Nórsko Slovinsko Švajčiarsko

Najnovšie hokejové správy  • Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením...


  • Čeljabinsk, koniec 90-tych rokov. Zima, vonku sneží a na zastávke stojí osemročný...


  • Dátum 30. apríl sa nám nezadržateľne blíži. Tento deň je pre generálnych manažérov...


  • Ruský klub chce hrať v nasledujúcej sezóne o špicu tabuľky.


  • Štokholmský syndróm je fenomén, ktorý v psychológii vyjadruje stav, keď si rukojemník...


  • Kontinentálnu hokejovú ligu vymenia za zámorie.

- VIDEO: Hörnqvist potrestaný za filmovanie

Patric Hörnqvist
 0 , 14.04.18 v kategórii: Všeobecné
Útočník Pittsburghu v neúspešnom druhom zápase prehnal svoju snahu a rozhodcovia jeho herecký výkon odmenili trestom navyše.

Nebol to pre Penguins dobrý zápas. Po demolácii odvekého rivala v otváracom dueli sa v druhom zápase karta obrátila a obhajca titulu dostal od svojho súpera lekciu z efektivity. Napriek tomu Pittsburgh v závere vzýval za stavu 1:4 zázrak, 10 minút pred koncom hrali domáci presilovku, počas ktorej za bránou obranca Flyers Andrew MacDonald atakoval útočníka Pens Patrica Hörnqvista. Obaja rozhodcovia zdvihli pravice v úmysle vylučovať, Tim Peel ocenil zákrok MacDonalda dvojminútovým trestom za krosček, Wes McCauley, ktorý ale celú situáciu videl zboku pridal švédskemu útočníkovi „dvojku" za filmovanie.

Aréna spočiatku nadšená z presilovky 5 na 3 tak musela prehryznúť, že Pens napokon výhodu o dvoch hráčov nedostanú. Z rozhodnutia nebol nadšený ani sám Hörnqvist, ktorý hoci strelil jediný gól svojho tímu v zápase nazbieral dokopy až 16 trestných minút. Najskôr v druhej tretine sekal práve MacDonalda, v tretej tretine ocenili rozhodcovia ďalším dvojminútovým trestom jeho hrubosť, krátko nato sedel na hanbe za filmovanie. Korunu všetkému nasadil štyri minúty pred koncom, keď spolu s obrancom súpera Brandonom Manningom dostali po vzájomnej štuchanici osobné tresty za nešportové správanie.
autor: Matúš Pavlík