Najnovšie hokejové správy  • Spolu s obrancom Ryanom Suterom je najlepšie plateným hráčom Minnesoty. Na rozdiel od...


  • Mnoho veľkých hviezd, ktoré budú v budúcom roku voľnými hráčmi už toto leto rokujú o...


  • Artemij Panarin trochu prekvapil hokejovú verejnosť svojim vyhlásením, že v Columbuse...


  • Zrejme len zranenie by im mohlo prekaziť dosiahnutie týchto míľnikov.


  • Detroit Red Wings určite nebudú patriť k favoritom sezóny 2018/19. Nebudú považovaní ani...


  • Carolina Hurricanes budujú novú budúcnosť založenú na mladíkoch. Kľúčovú rolu v nej...

VIDEO: Hörnqvist potrestaný za filmovanie

Patric Hörnqvist
 0 , 14.04.18 v kategórii: Všeobecné
Útočník Pittsburghu v neúspešnom druhom zápase prehnal svoju snahu a rozhodcovia jeho herecký výkon odmenili trestom navyše.

Nebol to pre Penguins dobrý zápas. Po demolácii odvekého rivala v otváracom dueli sa v druhom zápase karta obrátila a obhajca titulu dostal od svojho súpera lekciu z efektivity. Napriek tomu Pittsburgh v závere vzýval za stavu 1:4 zázrak, 10 minút pred koncom hrali domáci presilovku, počas ktorej za bránou obranca Flyers Andrew MacDonald atakoval útočníka Pens Patrica Hörnqvista. Obaja rozhodcovia zdvihli pravice v úmysle vylučovať, Tim Peel ocenil zákrok MacDonalda dvojminútovým trestom za krosček, Wes McCauley, ktorý ale celú situáciu videl zboku pridal švédskemu útočníkovi „dvojku" za filmovanie.

Aréna spočiatku nadšená z presilovky 5 na 3 tak musela prehryznúť, že Pens napokon výhodu o dvoch hráčov nedostanú. Z rozhodnutia nebol nadšený ani sám Hörnqvist, ktorý hoci strelil jediný gól svojho tímu v zápase nazbieral dokopy až 16 trestných minút. Najskôr v druhej tretine sekal práve MacDonalda, v tretej tretine ocenili rozhodcovia ďalším dvojminútovým trestom jeho hrubosť, krátko nato sedel na hanbe za filmovanie. Korunu všetkému nasadil štyri minúty pred koncom, keď spolu s obrancom súpera Brandonom Manningom dostali po vzájomnej štuchanici osobné tresty za nešportové správanie.
autor: Matúš Pavlík