Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Vicemajster sveta 2012 v tejto sezóne stále bez zápasu! Kedy sa vráti na ľad a stihne olympiádu?

Mário Bližňák, FOTO © TASR
 0 , 4.11.17 v kategórii: Slovenský hokej
Slovensku pomohol k zisku striebra na MS 2012. V tejto sezóne však zo zdravotných dôvodov ešte nehral. Stihne sa vrátiť včas, aby mohol zabojovať o olympiádu?

V posledných rokoch ho prenasleduje poriadna smola na zranenia. Vicemajster sveta z roku 2012 Mário Bližňák v minulej sezóne po zásahu pukom do nohy utrpel trombózu. Dal sa do poriadku a stihol aj MS v Nemecku. V lete ho však opäť postihli zdravotné problémy. Útočník Liberca išiel v auguste na operáciu pre problémy s platničkou.

„Jedno ráno som sa zobudil a vôbec som si necítil ľavú nohu, tŕpla mi a mal som bolesti. Išiel som na vyšetrenie magnetickou rezonanciou, kde sa zistilo, že mi vytiekla platnička a tekutina mi tlačila na nerv a miechu, z čoho som mal tie bolesti a tŕpnutie ľavej nohy. Hneď na druhý deň ma aj operovali v libereckej nemocnici," priblížil Bližňák svoje ťažkosti v rozhovore pre cas.sk.

„Už som začal aj s tréningom na ľade, ale zatiaľ korčuľujem bez puku. Dokonca už začínam aj posilňovať chrbát, aby som spevnil svalstvo," dodáva útočník, ktorý má skúsenosti z NHL i KHL.

Koncom mesiaca by sa mal vrátiť do zostavy Liberca a absolvovať prvý tohtosezónny zápas. Ak sa nevyskytnú komplikácie, malo by to byť dostatočne včas na to, aby nabral potrebnú kondíciu, formu a zápasovú prax a aby zabojoval o miesto v olympijskej nominácii SR do Pjongčangu.

„Ak pôjde všetko podľa plánu, tak okolo 20. novembra by som mohol nastúpiť na prvý zápas. A čo sa týka olympiády, urobím všetko pre to, aby som zabojoval o miestenku v tíme."


autor: Michal Sedlák