Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Veľký reprezentačný návrat Záborského? Toto je indícia, ktorá tomu nasvedčuje

Tomáš Záborský, FOTO © tappara.fi
 0 , 13.10.17 v kategórii: Slovenský hokej
Vyzerá to tak, že Tomáš Záborský predsa len prehodnotil svoje rozhodnutie a zvažuje obnovenie reprezentačnej kariéry.

Tomáš Záborský je bezpochýb vynikajúcim útočníkom, ktorý aktuálne pôsobí vo fínskom klube Tappara Tampere. Nedávno sa v stretnutí Ligy majstrov predstavil na "rodnej hrude" v Banskej Bystrici. S Tapparou si zahrá v osemfinále prestížnej klubovej súťaže. Po individuálnej stránke to zatiaľ z jeho strany nie je ono - v Liige v dvanástich zápasoch zapísal len štyri body za dva góly a rovnaký počet asistencií. Začal však hrávať v prvom útoku a tak sa dá očakávať nárast jeho bodovej produkcie.

Záborský reprezentoval Slovensko na OH 2014 v Soči. V posledných troch rokoch ale reprezentačný dres neobliekol. Známy rebel ukončil repre kariéru. V letnom rozhovore pre Pravdu svoje rozhodnutie nereprezentovať potvrdil. „Čo som povedal, stále platí. Stojím si za tým. S reprezentáciou som skončil. Nebolo to jednodňové rozhodnutie, ale rodilo sa na základe celej mojej reprezentačnej kariéry. Všetko sa na seba nabaľovalo, nebolo to dobré a už som zo seba nechcel nechať robiť figurínu."

V spomínanom rozhovore odpovedal aj na otázku, ako by zareagoval, keby ho oslovil z pozície generálneho manažéra Miroslav Šatan. „To by som riešil, až keby mi naozaj zavolal," uviedol Záborský. Už v podstate vtedy ako keby pripustil určité percento možného návratu do národného tímu.

Miroslav Šatan tesne po nástupe do funkcie GM reprezentácie vyhlásil akúsi amnestiu pre všetkých hráčov, odštartoval s čistým stolom, chce zažehliť všetky staré spory. „Chcem otvoriť reprezentáciu nanovo. Vyhlásime amnestiu na to, čo sa udialo, a každý, kto bude chcieť spolupracovať a pomôcť hokeju, bude mať dvere otvorené a bude mať tú šancu."

„Už viac rokov dozadu boli rôzne problémy pri komunikácii s hráčmi a tí odmietali prísť do reprezentácie z rôznych dôvodov. Od tejto sezóny sú tie veci zmazané, a ak má niekto záujem a nejako dozrel a chce reprezentovať, sme ochotní s ním spolupracovať. Začíname s čistou tabuľou," dodal v rozhovore pre slovenské médiá.

Hodená rukavica pre hráčov ako napríklad Tomáš Záborský. Najnovšie indície naznačujú, že šikovný útočník zjavne začal prehodnocovať svoje rozhodnutie. Či ho k tomu primäla možnosť predstaviť sa na budúcoročnej olympiáde v Pjongčangu, alebo zmeny v reprezentácii, kde sa novým GM stal Šatan a hlavným trénerom Craig Ramsay, nevedno. Isté je len jedno, Šatanovi poslal vyplnený dotazník k olympiáde, ktorý v predstihu museli vyplniť všetci hráči zo širšieho okruhu adeptov na olympijskú nomináciu. Že dotazník vyplnil a poslal Šatanovi potvrdil pre Pravdu po stretnutí LM v Banskej Bystrici.autor: Michal Sedlák