Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

V Zápase hviezd KHL aj jeden Slovák. Novinári vybrali Hudáčka

Július Hudáček, FOTO © severstalclub.ru
 0 , 5.12.17 v kategórii: Všeobecné
Hráčov si volili najprv fanúšikovia a potom aj žurnalisti.

V polovici januára budúceho roka privíta kazašská Astana najlepších hráčov Kontinentálnej hokejovej ligy v Zápase hviezd. Dnes sme spoznali kompletný menoslov hokejistov, ktorí sa zúčastnia tohto prestížneho podujatia. Informoval o tom oficiálny web nadnárodnej súťaže.

V prvom kole hlasovania si vyberali fanúšikovia, ktorí si mohli zvoliť elitnú štvoricu (dvoch obrancov a dvoch útočníkov) z každej divízie. V tomto výbere sa však neocitol žiaden slovenský hokejista ani zástupca Slovana Bratislava.

Bobrovovu divíziu reprezentujú obrancovia Marc-Andre Gragnani (Minsk) s Dmitrijom Kalininom (Spartak Moskva) a útočníci Eeli Tolvanen (Jokerit) s Iľjom Kovaľčukom (Petrohrad). V Tarasovovej divízii dostali najviac hlasov zadáci Staffan Kronwall (Jaroslavľ) a Nikita Nesterov (CSKA Moskva) spolu s útočníkmi Kirillom Kaprizovom (CSKA Moskva) a Dmitrijom Kagarlickym (Čerepovec).

Charlamovovu divíziu v západnej konferencii zastupujú v zadných radoch Andrej Markov (Kazaň) a Chris Lee (Magnitogorsk), v útoku im robia spoločnosť Sergej Moziakin (Magnitogorsk) a Vladimir Tkačiov (Kazaň). Spomedzi hráčov Černyševovej divízie boli úspešní obrancovia Kevin Dallman (Astana) s Philipom Larsenom (Ufa) a forvardi Nigel Dawes (Astana) s Linusom Omarkom (Ufa).

Druhé kolo voľby bolo na novinároch, ktorí mali doplniť vyššie spomínaných hráčov. V tomto výbere sa nachádza aj jeden Slovák. Je ním brankár Július Hudáček, ktorý dostal najviac hlasov spomedzi všetkých gólmanov v Tarasovovej divízii. Za sebou nechal mladíka Iľju Sorokina z CSKA Moskva aj skúseného Rusa Alexandra Jerjomenka.autor: Tomáš Lengyel