Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

V tejto sezóne chytal za Arizonu. Český brankár posilní Kometu Brno

Marek Langhamer, FOTO © nhl.com
 0 , 9.12.17 v kategórii: Všeobecné
Slovák Marek Čiliak bude mať nového konkurenta.

Český brankár Marek Langhamer by mal podľa informácií zo zámoria zamieriť na hosťovanie z Arizony Coyotes do Komety Brno. Informoval o tom americký novinár Craig Morgan prostredníctvom statusu na sociálnej sieti Twitter.

„Brankár Marek Langhamer bol dnes poslaný na hosťovanie do Komety Brno, potvrdil to generálny manažér Coyotes John Chayka. Táto možnosť bola v hre už od začiatku sezóny. Arizona si týmto ťahom uvoľnila miesto v organizácii pre ďalších gólmanov. Stále však bude vlastniť hráčske práva na Langhamera," napísal Morgan.

Dvadsaťtriročný Langhamer v aktuálnom ročníku naskočil iba do štyroch súťažných duelov. Na farme Arizony v Tucsone odchytal tri stretnutia s výbornými štatistikami, keď mal úspešnosť zákrokov 94,7 % a priemerne inkasoval len 1,59 gólu na zápas. Vďaka tomu dostal šancu aj v prvom tíme Coyotes. V NHL však absolvoval len 29 minút súboja proti Vegas, počas ktorých ani raz neinkasoval.

Rodák z Moravskej Třebovej pôsobil v Severnej Amerike od sezóny 2012/13 a predtým nikdy nenastúpil v českej najvyššej súťaže medzi mužmi. V Severnej Amerike si vyskúšal juniorskú ligu WHL a následne zbieral skúsenosti predovšetkým v AHL a ECHL. Do najkvalitnejšej ligy sveta sa pozrel len dvakrát, no v oboch prípadoch iba striedal a v bráne strávil dovedna necelých 45 minút.autor: Tomáš Lengyel