Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Triple Gold Club má nového člena. Daciuk v elitnej spoločnosti

Pavel Daciuk, FOTO © facebook.com/khl.ru
 0 , 25.02.18 v kategórii: Všeobecné
Bývalá hviezda NHL sa dočkala olympijského zlata.

Ruskí hokejisti ovládli turnaj v Pjongčangu a vo vyrovnanom finálovom súboji zdolali Nemecko 4:3 po predĺžení. Pre všetkých hráčov „zbornej" to bola premiérová zlatá medaila z olympijskej pôdy. Pavel Daciuk sa vďaka tomu dočkal miestenky do Triple Gold Clubu.

Tridsaťdevätročný útočník sa stal iba 28. členom prestížneho klubu, do ktorého sa dostanú tí hokejisti, ktorí vyhrali Stanleyho pohár, zlato na majstrovstvách sveta a zlato na olympijských hrách. Daciuk získal najcennejšiu klubovú trofej v rokoch 2002 a 2008, s Rusmi ovládol svetový šampionát v roku 2012 a teraz sa tešil z triumfu pod piatimi kruhmi.

Pavel Daciuk bol v Pjongčangu kapitánom výberu Olympijských športovcov z Ruska. V šiestich zápasoch zaznamenal šesť bodov za asistencie a patril k ťahúňom tímu. Rodák z Jekaterinburgu sa pokúšal o olympijské zlato už piaty raz v kariére. Na svojom konte mal doteraz iba bronz zo Salt Lake City, bez cenného kovu odchádzal z Turína, Vancouveru aj Soči.

Ostrieľaný center má za sebou vyše 1 100 zápasov v NHL, kde obliekal výlučne dres Detroitu Red Wings. Od ročníka 2016/17 zamieril do nadnárodnej KHL a stal sa hráčom SKA Petrohrad. V minulej sezóne získal s klubom Gagarinov pohár a teraz je tento tím opäť najväčším favoritom na prvenstvo.autor: Tomáš Lengyel