Najnovšie hokejové správy  • Jeden z hlavných kandidátov na Calder Trophy pre najlepšieho nováčika? Určite áno....


  • Pred dvoma mesiacmi zdvihol kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin prvýkrát nad hlavu...


  • Vo svojej nováčikovskej sezóne odohral 62 zápasov a strelil 29 gólov. Nebyť zranení...


  • Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie,...


  • Po dlhých týždňoch špekulácii sa napokon rozhodlo, že štvorka draftu Brady Tkachuk...


  • Minulotýždňovým podpisom Dylana Larkina sa klub Detroit Red Wings dostal nad maximálny...

Tréner víťazov zostane v D.C., Capitals však musia priplatiť

Barry Trotz
 0 , 12.06.18 v kategórii: Všeobecné
Pred tohtoročným play-off sa pošuškávalo, že prípadný ďalší výbuch Capitals vo vyraďovacích bojoch odnesie výpoveďou tréner Barry Trotz.

Dnes to už je minulosť a je nepredstaviteľné, aby na začiatku novej sezóny nestál na lavičke obhajcov 55-ročný rodák z Winnipegu. Chýba len taká formalita menom nová zmluva. Trotz ju totiž pre ročník 2018/19 nemá. Capitals sa však vo svojich bujarých oslavách titulu nemienia nechať rušiť. To sa týka aj trénera a generálneho manažéra, ktorí budúcnosť Barryho Trotza na lavičke vybavili tak povediac za minútu.

„Má zmluvu do 1. júla. Práve vyhral Stanley Cup, takže keď chce zostať, tak zostane," povedal bez váhania generálny manažér Brian MacLellan po víťaznom piatom zápase. Obe strany tak potvrdili, že sa na predĺžení spolupráce prakticky dohodli. „Povedal som Brianovi, že neexistuje dôvod, prečo by som nechcel zostať. Nezáleží čo sa udeje, len mi dajte pár dní si to užiť," povedal počas osláv Trotz. „Toto sú moji chlapci, je úžasná partia. Budeme o tom ešte hovoriť."

New York Islanders, ktorí sú momentálne bez trénera si tak môžu zájsť chuť. Vedenie Washingtonu však vie, že za jeho služby si priplatí. Inokedy platovo veľmi nedocenení tréneri sa svojimi zárobkami pomaly blížia ich hviezdnym zverencom. Podľa medializovaných informácii poberá Mike Babcock v Toronte 6,25 milióna dolárov ročne, Joel Quenneville v Chicagu 6 miliónov, Claude Julien v Montreale 5 miliónov. Dokonca aj trénerský nováčik NHL David Quinn, ktorého nedávno najali Rangers dostane v budúcej sezóne na účet 2,4 milióna dolárov.

Podľa správ z minulých rokov mal Trotz od majiteľov Capitals dostávať na výplatnú pásku asi 1,5 milióna dolárov ročne, teda úplne rovnako ako napríklad útočník tretej formácie Brett Connolly. To sa od novej sezóny určite zmení a Trotz šípi dlhodobú zmluvu so zárobkom podobným najlepšie plateným trénerom NHL.autor: Matúš Pavlík