Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Tréner Razin porovnal KHL a slovenskú extraligu: Iná planéta!

Andrej Razin, FOTO © spenglercup.ch
 0 , 16.11.17 v kategórii: Všeobecné
Ruský tréner Andrej Razin mal možnosť pracovať v KHL i slovenskej Tipsport lige. Ponúkol svoj pohľad na obe súťaže a ich porovnanie.

Nie je tajomstvom, že ruský tréner Andrej Razin a slovenský kouč Marcel Ozimák majú výborný vzťah. Keď sa Razin stal hlavným trénerom Avtomobilistu Jekaterinburg, vybral si Ozimáka za jedného zo svojich asistentov. Po tom, čo v Jekaterinburgu obaja skončili, Ozimák dostal funkciu hlavného kouča tipsportligového Popradu. A na svojho priateľa Razina nezabudol, ponúkol mu funkciu konzultanta Popradu.

„S Popradom som intenzívne pracoval v predsezónnom období, keď sa tvoril káder. Cestoval som s tímom na prípravné zápasy, zúčastňoval som sa na tréningovom procese. Príchodom sezóny sa však naše cesty rozišli. Na Slovensku, na rozdiel od Ruska, príliš nemajú radi cudzincov. Presnejšie nie ich, ale Rusov. Ku Kanaďanom a Američanom majú iný vzťah," prekvapil svojím vyjadrením Razin v rozhovore pre portál championat.com.

Razin pre spomínaný portál ponúkol aj porovnanie KHL a slovenskej extraligy, ktorú prirovnal k VHL. „Najvyššia slovenská súťaž sa podobá ruskej Vyššej hokejovej lige. KHL je v porovnaní so slovenskou ligou iná planéta. Počnúc masérmi, obslužným personálom, končiac tréningovým procesom. Je to kolosálny rozdiel."


autor: Michal Sedlák