Najnovšie hokejové správy  • Ak chcete vybrať jeden tím, ktorý vlani v play-off chýbal, no v tejto sezóne sa doň...


  • Ukrajinský hokej zažíva v poslednom desaťročí ohromný úpadok. Momentálne má čo...


  • Calgary vlani vstúpilo do nového ročníka na vlne veľkých očakávaní. Aj preto bolo...


  • Alex Tuch sa narodil 10. mája 1996 v meste Syracuse v americkom štáte New York. Jeho...


  • Nevysoký kanadský obranca Mathew Maione zažíva nevídaný štart do novej sezóny. Má...


  • Možno Dallas považovať za jedno z najväčších sklamaní posledných dvoch rokov? Po tom,...

Trenčín ide slovenskou cestou a vedie ligu. Tréner Oremus má na legionárov jasný názor!

Peter Oremus, FOTO © TASR
 0 , 14.11.17 v kategórii: Slovenský hokej
Dukla Trenčín na mape slovenskej Tipsport ligy nežiari len výkonmi, ale aj čímsi iným.

V minulej sezóne trápenie a boj o holé prežitie v baráži o udržanie. V tej aktuálnej po prvej reprezentačnej prestávke lídrom Tipsport ligy. V lete sa v Dukle Trenčín, bašte slovenského hokeja, udiali veľké zmeny. Jednou z najpodstatnejších bolo angažovanie skúseného trénera Petra Oremusa. Ten nielenže nepodľahol trendom najvyššej súťaže v angažovaní zahraničných hráčov, ale navyše káder vystaval okolo jadra trenčianskych odchovancov. Chvályhodné. Navyše to prináša aj svoje ovocie.

„Vrátili sa do mužstva chlapci, ktorí v ňom vyrastali. Branko Radivojevič a Tomáš Starosta majú k mestu aj klubu blízky vzťah. Chcel som, aby bolo v tíme čo najviac hráčov z Trenčína a okolia. Pokým budem v Trenčíne, plány s odchovancami sa nebudú meniť," rázne vyhlásil pre šport.sk.

Na často diskutovanú tému legionárov má Oremus jasný názor - zaviedol by tvrdé limity. „Môj názor je nemenný. S neobmedzeným počtom legionárov v najvyššej súťaži zásadne nesúhlasím. Som za tvrdé obmedzenie na minimálne množstvo. Ničíme si vlastné bohatstvo. Na Slovensku máme veľa šikovných chlapcov, ktorí majú výkonnosť na extraligovú úroveň. Slovenská extraliga by sa mala hrať so Slovákmi."

Oremus netají, že počet legionárov v jednotlivých tímoch by obmedzil maximálne na dvoch. S tým by rozhodne nesúhlasili napríklad v Nitre či Banskej Bystrici, kde aj vďaka výraznému prínosu zahraničných borcov slávili v uplynulých rokoch historicky prvé majstrovské tituly.

Až na českého útočníka Radka Dlouhého má Dukla Trenčín čisto slovenský káder.
autor: Michal Sedlák