Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Trenčín ide slovenskou cestou a vedie ligu. Tréner Oremus má na legionárov jasný názor!

Peter Oremus, FOTO © TASR
 0 , 14.11.17 v kategórii: Slovenský hokej
Dukla Trenčín na mape slovenskej Tipsport ligy nežiari len výkonmi, ale aj čímsi iným.

V minulej sezóne trápenie a boj o holé prežitie v baráži o udržanie. V tej aktuálnej po prvej reprezentačnej prestávke lídrom Tipsport ligy. V lete sa v Dukle Trenčín, bašte slovenského hokeja, udiali veľké zmeny. Jednou z najpodstatnejších bolo angažovanie skúseného trénera Petra Oremusa. Ten nielenže nepodľahol trendom najvyššej súťaže v angažovaní zahraničných hráčov, ale navyše káder vystaval okolo jadra trenčianskych odchovancov. Chvályhodné. Navyše to prináša aj svoje ovocie.

„Vrátili sa do mužstva chlapci, ktorí v ňom vyrastali. Branko Radivojevič a Tomáš Starosta majú k mestu aj klubu blízky vzťah. Chcel som, aby bolo v tíme čo najviac hráčov z Trenčína a okolia. Pokým budem v Trenčíne, plány s odchovancami sa nebudú meniť," rázne vyhlásil pre šport.sk.

Na často diskutovanú tému legionárov má Oremus jasný názor - zaviedol by tvrdé limity. „Môj názor je nemenný. S neobmedzeným počtom legionárov v najvyššej súťaži zásadne nesúhlasím. Som za tvrdé obmedzenie na minimálne množstvo. Ničíme si vlastné bohatstvo. Na Slovensku máme veľa šikovných chlapcov, ktorí majú výkonnosť na extraligovú úroveň. Slovenská extraliga by sa mala hrať so Slovákmi."

Oremus netají, že počet legionárov v jednotlivých tímoch by obmedzil maximálne na dvoch. S tým by rozhodne nesúhlasili napríklad v Nitre či Banskej Bystrici, kde aj vďaka výraznému prínosu zahraničných borcov slávili v uplynulých rokoch historicky prvé majstrovské tituly.

Až na českého útočníka Radka Dlouhého má Dukla Trenčín čisto slovenský káder.
autor: Michal Sedlák