Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Toto sa bude populárnemu Merčiakovi ťažko rozdýchavať! Vymení ho navrátilec do RTVS

Marcel Merčiak, FOTO © rtvs.sk
 0 , 16.11.17 v kategórii: Slovenský hokej
Populárny športový komentátor Marcel Merčiak prišiel o časť svojich doterajších kompetencií.

Športový komentátor Marcel Merčiak je medzi divákmi mimoriadne obľúbený, je jednotkou na trhu vo svojom odbore. Napriek tomu po niečo vyše troch mesiacov od zmeny šéfa RTVS, pri ktorej Václava Miku vystriedal Jaroslav Rezník, prichádza o niečo zo svojich doterajších kompetencií. Od decembra bude mať Merčiak "pod palcom" už iba televíznu časť športového spravodajstva v RTVS. Prichádza tak o riadenie športového spravodajstva v rádiu.

Do RTVS sa vracia dobre známa tvár i hlas Mateja Hajka, ktorý sa v posledných rokoch objavoval na športovej stanici SPORT 1, resp. SPORT 2, na ktorých komentoval vystúpenia Slovana Bratislava v KHL. Hajko nahradí Merčiaka vo funkcii šéfa rozhlasovej sekcie športového spravodajstva. Navyše sa stane šéfom projektového tímu pre pre plánovaný tretí televízny okruh RTVS.

„Matej Hajko bude šéfom projektového tímu pre tretí televízny okruh RTVS. Od 1. decembra bude zároveň vedúcim Odboru športu SRo," potvrdila tieto správy hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková pre Nový Čas. Je prekvapujúce, že šéfom projektového tímu sa nestal práve Merčiak, no bude figurovať ako člen tohto tímu.

Merčiak je však známy "pohoďák" a potvrdil to aj svojou reakciou na zmeny v RTVS. „O žiadne čistky sa nejedná, s generálnym riaditeľom Rezníkom mám, podobne ako s Mikom, korektný, profesionálny vzťah."


autor: Michal Sedlák