Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Tomu sa hovorí pocta! Fanúšikovia v českej extralige zvolili za hráča mesiaca SLOVÁKA

Tomáš Marcinko, FOTO © hcocelari.cz
 0 , 15.10.17 v kategórii: Slováci v zahraničí
Slovenský reprezentant prežíva výbornú sezónu. Svojimi fantastickými výkonmi si získal aj srdcia českých fanúšikov, ktorí ho zvolili za hráča mesiaca.

Obrovskej pocty sa ušlo slovenskému reprezentačnému útočníkovi Tomášovi Marcinkovi. V ankete portálu hokej.cz ho fanúšikovia zvolili za hráča mesiaca september v českej extralige. Ich srdcia si získal fantastickými výkonmi, ktoré podáva v drese "oceliarov" z Třinca.

Marcinko prežíva výbornú sezónu. Zbiera priemerne viac ako bod na zápas. V doterajších 12 dueloch strelil 7 gólov a na konte má 13 bodov. Veľmi potešiteľné aj z pohľadu reprezentácie. Marcinko je v českej extralige piatym najlepším strelcom a ôsmym najproduktívnejším hráčom. V klube je najlepším kanonierom a tretí je v bodovaní.

„Určite ma to teší, je to dobrý začiatok. Všetci sa však pozeráme len na naše tímové výsledky, ale tieto rôzne ankety každého potešia," uviedol Marcinko pre hokej.cz.

„Za strelca sa určite nepovažujem. Zrejme som bol v správny čas na správnom mieste. Puky sa ku mne odrážali a prichádzali do pozícií pred bránkou, odkiaľ väčšinou padajú góly. Verím, že v tom budem pokračovať. Nielen v tomto, pretože sa odo mňa očakávajú aj ďalšie veci. Každý má v tíme svoju rolu a budem sa snažiť byť ešte lepší," uviedla predsezónna posila z čínskeho Kunlunu.

Marcinko nastupuje v prvom útoku Třinca po boku Martina Růžičku a Daniela Rákosa. Na ľade im to spolu funguje výborne a slovenský reprezentant nezabudol vyzdvihnúť ich prínos na svojej gólovej a bodovej produkcii. „Keď dá niekto gól, je to vždy kolektívna práca. Puky sa do bránkoviska vždy musia nejako dostať, nie je to len o tom, že sa jeden hráč niekde pohybuje. Samozrejme, ľudia aj médiá viac vidia tých, čo góly dávajú, ale už menej tých, čo ich pripravujú."

Snáď Marcinkovi forma v olympijskej sezóne vydrží, prípadne ešte vygraduje. Tréner Craig Ramsay tak bude mať o starosť menej pri riešení kritickej otázky na pozícii centra.
autor: Michal Sedlák