Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

To je kráľ! Vicemajster sveta 2012 sa v Česku blysol hetrikom Gordieho Howea

Marcel Haščák, FOTO © TASR
 0 , 7.10.17 v kategórii: Slováci v zahraničí
Vo finálovej repríze českej extraligy dal o sebe vedieť slovenský reprezentant. Blysol sa hetrikom Gordieho Howea.

V piatok sa v rámci desiateho kola českej extraligy odohrala finálová repríza. Majstrovská Kometa Brno hostila v domácej aréne "bielych tigrov" z Liberca. Stretnutie skončilo jednoznačne 7:2 v prospech obhajcu titulu. Zažiaril v ňom slovenský reprezentant Marcel Haščák, ktorý sa blysol tzv. hetrikom Gordieho Howea. Strelil dva góly, na jeden prihrával a absolvoval aj bitku. To všetko stihol v záverečnej dvadsaťminútovke zápasu.

„Tretia tretina bolo zaujímavá. Aspoň pre mňa. Prvé dve tretiny sa trochu na niečo čakalo. Dôležité bolo, že sme vyhrali. V tretej tretine nám to začalo padať," hovoril s rozbitou hlavou Haščák po zápase českým novinárom.

„Trochu som sa na konci zabavil. Všetko bolo, ako má byť. Asi to bol môj najlepší zápas v sezóne," dodal vicemajster sveta z roku 2012, ktorý sa v drese Slovenska predstavil aj na tohtoročnom šampionáte v Nemecku.

Do bitky sa Haščák dostal s libereckým 196-centimetrovým obrom Lukášom Vantuchom a ako víťaz rozhodne neodchádzal. „Skoro som ho mal. Ale nedosiahol som na neho a buchol ma po hlave. Ja blbec si vyberiem najvyššieho hráča súpera," uviedol Haščák na margo súboja v tretej tretine.

Haščáka po stretnutí vyhodnotili ako najlepšieho hráča tímu.

Haščák začínal sezónu až vo štvrtom útoku, prepracoval sa však do druhej formácie a zdá sa, že mu čoraz viac rastie forma. Slovenský reprezentant je navyše v tejto sezóne najaktívnejším strelcom úradujúceho českého majstra, v desiatich dueloch zasypal súperových gólmanov 33 strelami.


autor: Michal Sedlák