Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Takmer musel skončiť s hokejom. Mám šancu na Pjongčang, verí líder obrany Slovana

Simon Després (7)
 0 , 16.11.17 v kategórii: Všeobecné
Kanadský obranca Simon Després patrí medzi lídrov defenzívy "belasých" a sníva o premiérovej účasti na OH.

Slovanu sa získaním kanadského obrancu Simona Desprésa podaril veľký úlovok. 26-ročného Kanaďana si v roku 2009 v drafte vybrali predstavitelia Pittsburghu Penguins v prvom kole. V NHL mal podpísaný lukratívny päťročný kontrakt na 18 mil. dolárov. Aj to svedčí o tom, aký v ňom zámorskí odborníci videli veľký potenciál. Najmä vďaka zdravotným problémom ho však naplno nevyužil a zvolil odchod do Európy.

Slovan je jeho prvou európskou destináciou. Okamžite sa stal lídrom obrany "belasých". Na jeho hre badať skúsenosti, veľký prehľad, hrá s pokojom a rozvahou. V 21 zápasoch v drese "belasých" strelil tri góly a nazbieral päť bodov. Vďaka výborným výkonom dostal Després pozvánku do kanadskej reprezentácie na turnaji Karjala Cup. A má veľkú šancu premiérovo si zahrať na olympijských hrách, ktoré sa budú konať budúci rok v Pjongčangu.

„Na zimných olympijských hrách síce nebudú hokejisti z NHL, ale aj v KHL máme množstvo výborných hráčov. Ak ostanem zdravý a budem podávať výkony ako doteraz, mám šancu si v Pjongčangu zahrať,” uviedol Després odhodlane v rozhovore pre portál šport.sk.

Després by si prípadný vrchol svojej kariéry rozhodne naplno vychutnal. Za sebou má tŕnistú cestu a istý čas nevedel, či vôbec bude v kariére ešte pokračovať. Utrpel ťažký otras mozgu, mal silné migrény, pre ktorého nemohol spávať. Minulú sezónu prakticky celú musel vynechať. „Mám za sebou dlhú cestu. Pred rokom som ani nevedel, či ešte niekedy budem hrať hokej. Bol to boj."

Després si na európsky štýl hokeja, na širšie klzisko i na Bratislavu veľmi rýchlo zvykol. „Bratislava je krásne mesto a Slovan je výborný klub. Máme skvelé zázemie, fanúšikov. Páči sa mi tu. Verím, že to konečne otočíme aj výsledkovo. Neznášam prehry. Musíme začať vyhrávať. Pracujeme na tom."


autor: Michal Sedlák