Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Takíto ľudia ma budú kritizovať? Neuveríte, čo Oto Haščák požadoval od Cígera

Zdeno Cíger, FOTO © TASR
 0 , 10.06.17 v kategórii: Slovenský hokej
Zdeno Cíger otvorene o Otovi Haščákovi.

Vyhrotená a napätá situácia v slovenskom hokeji stále neutícha. Možno sa upokojí až po tom, ako budú obsadené nanovo posty generálneho manažéra a hlavného trénera reprezentácie. Do ex-trénera Zdena Cígera si v posledných týždňoch ryplo množstvo ľudí. Medzi nimi bol aj Oto Haščák, legenda slovenského hokeja a v súčasnosti skaut tímu NHL New York Rangers.

Cíger sa rozhodol vrátiť úder a v rozhovore pre portál šport24.sk otvorene prehovoril o Otovi Haščákovi a jeho skúsenostiach s ním. „On ma kritizuje za prechod stredného pásma. Všetci vieme, že to nie je len o mne. Predo mnou bolo množstvo trénerov. Žiaľ, keď sa povie hráčovi, čo sa má robiť a on to nie je schopný spraviť, je to ťažké. Ja ich už nezmením," začal Cíger.

„Na MS v roku 1989 som mal podpísanú zmluvu s New Jersey Devils, no Haščák mi povedal, že nemám dávať góly, pretože mám kontrakt. Že ich má strieľať on, čo nemá zmluvu," prezradil už bývalý reprezentačný kouč zákulisné pikošky. „Keď som prišiel do Trenčína a mal o jednu frčku na ramene viac ako on, naštvalo ho to. A takíto ľudia ma budú kritizovať? Nechápem, prečo sú medzi nami ľudia, ktorí sú závistliví, ješitní a stále si myslia, že niečo vedia. Veď ale nech idú robiť!," rozohňoval sa Cíger.

Koncom júna sa má definitívne vyriešiť otázka ohľadom obsadenia pozície generálneho manažéra. Najhorúcejším adeptom je Miroslav Šatan. Šéf Pro-Hokeja Richard Lintner sa mal na stredajšom kongrese Výkonného výboru SZĽH podľa informácií Nového Času údajne vyjadriť, že Šatan na ponuku prikývne.


autor: Michal Sedlák