Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Taffe späť v Slovane? O Taimiho majú záujem vo Fínsku

Jeff Taffe, FOTO © TASR
 0 , 16.11.17 v kategórii: Všeobecné
Krátku zápasovú prestávku belasí možno využijú na zmeny.

Staronovou tvárou v kádri bratislavského Slovanu sa možno stane americký útočník Jeff Taffe. Správu o tom priniesol web swisshockeynews.ch. Naopak, odísť by mohol fínsky obranca Tommi Taimi. Podľa portálu satakunnankansa.fi by mal posilniť Ässät Pori. Nie je však jasné kedy.

Tridsaťšesťročný Taffe bol v minulej sezóne najproduktívnejším hráčom Slovana, keď v 58 dueloch nazbieral 43 kanadských bodov (18+25). Slovenský klub mal záujem o jeho služby aj naďalej, ale neistá finančná situácia napokon odradila amerického centra.

Jeff Taffe sa preto dohodol na kontrakte vo švajčiarskom tíme Ambri-Piotta. V prebiehajúcom ročníku NLA nastúpil na 21 súbojov, v ktorých si pripísal 2 góly a 10 asistencií. Swisshockeynews.ch však informuje o tom, že vedenie Ambri-Piotta si stiahlo z hosťovania českého kanoniera Dominika Kubalíka, ktorý doteraz obliekal dres Plzne. Tým pádom nezostane na súpiske švajčiarskeho celku miesto pre ďalšieho legionára a Taffe by sa mal vrátiť do Bratislavy.

Dvadsaťsedemročný Taimi prišiel do Slovanu pred aktuálnou sezónou. V základnej časti KHL zatiaľ nastúpil na trinásť duelov, v ktorých získal jednu asistenciu a nazbieral až deväť mínusových bodov. Na konci septembra vypadol zo zostavy pre zranenie a odvtedy sa neobjavil na súťažnom ľade.

Ofenzívne ladený bek je odchovancom Ässätu Pori a práve materský klub by ho rád získal späť. Fínsky server satakunnankansa.fi však informoval o tom, že Taimi môže zamieriť do Liigy najskôr v januári, pretože mu v tom bránia daňové dôvody. Zatiaľ nie je jasné, či odíde do Fínska už počas aktuálnej sezóny alebo až v nasledujúcom ročníku. Taimiho agent Tomi Haula zároveň spochybnil informácie o prestupe a potvrdil, že fínsky bek je zmluvne hráčom Slovana Bratislava.autor: Tomáš Lengyel