Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Svet Libora Hudáčka sa točí len okolo jedinej veci. Čo môže byť krajšie ako toto?

Libor Hudáček, FOTO © TASR
 0 , 27.09.17 v kategórii: Slováci v zahraničí
Svet Libora Hudáčka sa otočil hore nohami. Šikovný útočník totálne zmenil priority.

Hokejové leto Libora Hudáčka sa nenieslo len v znamení tradičnej prípravy na novú sezónu. Narodil sa mu syn Libor junior a totálne sa mu zmenil život. „Celý život sa mi úplne zmenil. Bude to niečo nové, teším sa na to. Prvý mesiac som so synom strávil doma. Potom som musel odísť do Švédska, mesiac som ho nevidel. Samozrejme, fotky mi manželka posielala každý deň – za ten čas sa veľmi zmenil. Je zlatý, veľa spí i papá, priberá, ako má. Zdravý je a to je základ," pochvaľoval si reprezentačný útočník v rozhovore pre Pravdu.

Hudáček je určite spokojný nielen s rodinným životom. Zdá sa, že pohodu zo súkromia si v úvode sezóny preniesol aj na súťažné klziská. V úvodných troch dueloch v drese Örebro HK získal dva body za gól a asistenciu. Vo švédskom klube Libor odštartoval tretiu sezónu, po prvýkrát je však v severskej krajine bez brata Júliusa, ktorý v lete prestúpil do ruského Čerepovca.

Libor sa však zo zmien vo svojom živote teší, otcovstvo si užíva plnými dúškami. „Dlho som počúval reči oteckov v kabíne len zdiaľky – moja dcérka už vie to, syn začal robiť tamto, už korčuľuje a chodí na tréningy… Teraz, keď to človek zažíva na vlastnej koži, je to úplne iné. Svet sa zrazu točí už len okolo malého a nie mňa. Doteraz sme boli doma zvyknutí, že sa všetko dianie prispôsobovalo môjmu programu, teraz už takmer vôbec. No je to krásne."

Vicemajster sveta z roku 2012 sa pri zmienke o synčekovi rozcíti. „Keď sa dobre vyspinká a zobudí, tak sa na vás usmeje. Čo môže byť krajšie?," položil Libor rečnícku otázku. Zostáva len veriť, že mu súčasná pohoda vydrží čo možno najdlhšie a zaradí sa medzi jedného z ofenzívnych lídrov slovenského národného tímu na budúcoročnej olympiáde v Pjongčangu. Pre Libora Hudáčka by išlo o premiérový štart pod piatimi kruhmi. Motivácia ako hrom.

„Každý hokejista chce hrať za svoju krajinu na majstrovstvách sveta i olympiáde. Na svetovom šampionáte som hral už viackrát, mám i striebornú medailu. Účasť na olympiáde je pre mňa ďalší sen, ktorý by som si rád splnil. Urobím všetko pre to, aby som tam bol."


autor: Michal Sedlák