Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Švajčiarsky mladík zaujal v Pjongčangu. Podpísal zmluvu so San Jose

Vincent Praplan, FOTO © nhl.com/sharks
 0 , 3.03.18 v kategórii: Všeobecné
Talentovaný krídelník sa dlhodobo presadzuje v domácej NLA.

Švajčiarsky útočník Vincent Praplan podpísal vstupný kontrakt so San Jose Sharks. Informoval o tom oficiálny web kalifornského klubu, ktorý zatiaľ nešpecifikoval dĺžku dohody medzi oboma stranami.

„Vincent je veľmi šikovný tvorca hry, ktorý je schopný nastúpiť na akejkoľvek pozícii v útoku. Prvýkrát sme ho videli v našom letnom kempe, kde naplno ukázal, čo dokáže s pukom, a tak si myslíme, že dokonale zapadne do nášho systému. Jeho rýchlosť z neho robí výborného hráča do oslabení a jeho ofenzívne inštinkty môžeme využiť v presilovkách. Sme veľmi radi, že sme Vincenta získali do našej organizácie," povedal generálny manažér San Jose Doug Wilson.

Dvadsaťtriročný Švajčiar patrí už tretiu sezónu po sebe medzi najlepších domácich hokejistov v NLA. V drese Klotenu trikrát po sebe prekonal hranicu tridsiatich bodov a v tejto edícii švajčiarskej najvyššej súťaže by sa mal druhýkrát v kariére dostať aj cez štyridsiatku. V doterajšom priebehu ročníka nastúpil na 45 duelov s bilanciou 15+24.

Praplan prešiel všetkými mládežníckymi reprezentáciami Helvétov a teraz je stabilnou súčasťou seniorského výberu. Vo švajčiarskom drese absolvoval vlani prvýkrát svetový šampionát, kde bol dokonca najproduktívnejším hráčom tímu. Nedávno zaznamenal premiéru aj na olympijskom turnaji, no tam nebodoval.autor: Tomáš Lengyel