Najnovšie hokejové správy  • Jeden z hlavných kandidátov na Calder Trophy pre najlepšieho nováčika? Určite áno....


  • Pred dvoma mesiacmi zdvihol kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin prvýkrát nad hlavu...


  • Vo svojej nováčikovskej sezóne odohral 62 zápasov a strelil 29 gólov. Nebyť zranení...


  • Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie,...


  • Po dlhých týždňoch špekulácii sa napokon rozhodlo, že štvorka draftu Brady Tkachuk...


  • Minulotýždňovým podpisom Dylana Larkina sa klub Detroit Red Wings dostal nad maximálny...

Šumakov sa snaží utiecť z CSKA, lákajú ho Rangers

Sergej Šumakov
 0 , 6.08.18 v kategórii: Všeobecné
Sergej Šumakov sa dlhodobo radí medzi najlepších útočníkov KHL. S CSKA Moskva podpísal vlani veľkolepú zmluvu, ktorá mu teraz spôsobuje množstvo problémov.

V klube sa totiž nepohodol s trénerom Igorom Nikitinom. Ten mu tiež bráni, aby sa zapojil do boja o ruskú reprezentáciu a majstrovstvá sveta. V minulej sezóne sa neobjavil v národnom drese ani v rámci Euro Hockey Tour. Šikovný útočník vlani zaznamenal 40 bodov a spolu so svojim veľkým kamarátom Maximom Šalunovom a Kirillom Kaprizovom boli najproduktívnejšími hráčmi tímu. Armádny klub sa už pripravuje na novú sezónu, avšak bez Šumakova, ktorý sa pripravuje samostatne. Strany už hľadajú spôsoby, ako túto situáciu vyriešiť.

Hráčov zástupca už požiadal klub o výmenu. Problémom je však jeho obrovská zmluva, ktorú si máloktorý klub môže dovoliť. CSKA odmieta hráčovu zmluvu zrušiť a požaduje plnú kompenzáciu, takže by namiesto Šumakova musel prísť niekto ako protihodnota. Rodák z Čeljabinska by sa zo zmluvy mohol vyviazať sám, klubu by však musel vyplatiť horibilných 150 miliónov rubľov (vyše 2 milióny eur), čo je pre Sergeja neúnosné.

Exkluzívna zmluva, ktorú podpísal v máji minulého roku mala platiť tri sezóny. Spojenie Šumakov – CSKA ale nefunguje a hráča zlákalo zámorie. Dlhodobo sa oňho zaujímajú newyorskí Rangers, ktorí s ním vzhľadom na vek môžu podpísať jedine nováčikovskú zmluvu. Šumakov teda verí v zrušenie jeho zmluvy aby sa mohol presunúť do New Yorku. Tam by ho čakala početná skupina krajanov, Namestnikov, Bučnevič či Georgijev. To ale už neplatí o farme v Hartforde.autor: Matúš Pavlík