Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Splnený sen! Slovák z úspešnej osemnástky debutoval vo fínskej Liige

Filip Krivošík, FOTO © TASR
 0 , 8.11.17 v kategórii: Slováci v zahraničí
Po Denisovi Godlovi a Michelovi Miklíkovi zasiahol v tejto sezóne fínskej Liigy do hry ďalší slovenský hráč.

Veľký debut má za sebou 18-ročný slovenský útočník Filip Krivošík. V drese HPK Hämeenlinna absolvoval svoju premiéru vo fínskej Liige. V súboji proti Jyväskylä (2:1pp) nastúpil v pozícii trinásteho útočníka. Odohral len čosi viac ako pol minúty, no napriek tomu ide o veľkú vec.

„Bolo to zvláštne, ale strach som nepociťoval. Skôr som mal radosť. Bola to veľká pocta, ale v kútiku duše aj rešpekt," opísal Krivošík svoje pocity pre šport.sk.

Krivošík bol členom úspešnej slovenskej osemnástky na tohtoročných domácich MS v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Vo Fínsku je už druhý rok. V tejto sezóne odohral osem zápasov s bilanciou gól a asistencia na hosťovaní v drese LeKi v druholigovej súťaži Mestis.

„Tréneri sú so mnou spokojní, darí sa mi herne. Zrejme to zavážilo a dostal som preto šancu v najvyššej súťaži. Na ľade som síce veľa času nestrávil, ale je to normálne pri prvom vystúpení. Verím, že môj ´ice time´ sa bude postupom času zvyšovať," zaželal si Krivošík.

Po gólmanovi Denisovi Godlovi a útočníkovi Michelovi Miklíkovi je Filip Krivošík tretím Slovákom, ktorý sa v aktuálnej sezóne predstavil vo fínskej Liige. Jednej z najkvalitnejších európskych súťaží.

Práve gólman Godla si pochvaľoval, že vo Fínsku dávajú veľa príležitostí mladým hráčom. Je pravdepodobné, že Krivošík sa čoskoro dočká ďalších štartov v Liige. „Teraz prišla reprezentačná pauza a neviem, čo bude ďalej. Tréner mi však povedal, že budem trénovať s hlavným tímom HPK a potom sa uvidí."


autor: Michal Sedlák