Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Sparta získala veľkú posilu. Obrancu s 800 štartmi v NHL

Zbyněk Michálek
 0 , 20.10.17 v kategórii: Všeobecné
Návrat do Európy ohlásil po sedemnástich sezónach v zámorí.

Český zadák Zbyněk Michálek sa vracia do rodnej krajiny, kde podpísal kontrakt do konca aktuálnej sezóny so Spartou Praha. Informoval o tom oficiálny web klubu z českej metropoly. Pre Michálka to bude prvá európska zastávka od roku 2000.

Bol som kontaktovaný cez agenta, že Sparta ma veľmi omladenú obranu a chcela by získať niekoho skúsenejšieho. Tým sa to celé začalo. Ja som hľadal tím, kde by bolo možné hrať a táto ponuka prišla v pravý čas a vyhovovala mi," povedal pre hcsparta.cz Zbyněk Michálek.

Tridsaťštyriročný bek strávil uplynulú sezónu v organizácii Arizony Coyotes, ale nepatril do prvého tímu. V NHL naskočil len do troch duelov, zvyšných 43 zápasov si odkrútil na farme v AHL. V predchádzajúcich ročníkoch bol však stabilnou súčasťou zámorskej profiligy, kde okrem Arizony hrával za St. Louis, Pittsburgh a Minnesotu. V súčte základnej časti a play-off nastúpil Michálek na 810 stretnutí s bilanciou 42+140.

Strata miesta v zostave a nezáujem iných klubov NHL však donútili Zbyňka Michálka k návratu domov. Na českých klziskách sa predstaví vôbec prvýkrát od sezóny 1999/2000, keď nastupoval za juniorku Karlových Varov. „Nebolo to ľahké rozhodovanie kvôli rodine, ale hokej mám rád a chcel som pokračovať. Ďalšia vec je, že ma láka zabojovať o účasť na olympijských hrách. Najskôr však musím začať hrať a odvádzať dobré výkony v Sparte. Potom sa môžeme baviť o ďalších veciach," dodal Zbyněk Michálek
autor: Tomáš Lengyel