Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Slovenský víťaz Stanley Cupu ukončil kariéru

Martin Cibák
 0 , 19.11.17 v kategórii: Slovenský hokej
V roku 2004 dvíhal nad hlavu prestížny Stanley Cup. Rozhodol sa ukončiť svoju kariéru.

Slovenský útočník Martin Cibák vo veku 37 rokov definitívne ukončil svoju bohatú a úspešnú kariéru. Počas nej si vyskúšal NHL i KHL, pôsobil vo Švédsku či Česku. V minulej sezóne hájil farby rodného Liptovského Mikuláša. Najväčší úspech dosiahol v sezóne 2003-04, keď ako hráč Tampy Bay Lightning zdvíhal nad hlavu prestížny Stanley Cup.

Na reprezentačnej úrovni najvýraznejší úspech zaznamenal v ročníku 1998-99, keď dopomohol na MS dvadsiatok k zisku bronzových medailí. V seniorskom národnom tíme dvakrát štartoval na MS a predstavil sa aj na OH 2010. Cibák si povedal definitívne stop a korčule s hokejkou zavesil na klinec.

„Nechcel som o tom veľmi hovoriť do médií, ale áno, končím. Nastal čas. Myšlienku na koniec som v sebe nosil dlhšie. Strácal som motiváciu, vďaka iným aktivitám som bol časovo vyťažený. Navyše, onedlho sa stanem dvojnásobným otcom, chcem sa viac venovať rodine. I preto to nebolo ťažké rozhodovanie,"  vysvetlil pre portál šport.sk svoje rozhodnutie.

Jeho budúcnosť sa bude točiť aj naďalej okolo hokeja. Vedno s ďalšími bývalými hokejistami z regiónu Liptova funguje v občianskom združení Hokejové talenty Liptova. Chce sa podieľať na rozvoji hokeja v tomto regióne, z ktorého vzišlo v minulosti niekoľkých TOP hráčov a vychovávať nových nádejných hokejistov.

„Dúfam, že sme priniesli niečo nové. Nejde o nič revolučné, len o spojenie pár mechanizmov a štruktúr. Keď ich správne vysvetlíme ľuďom v regiónoch, najmä rodičom, a pochopia našu filozofiu, verím, že o sedem, desať rokov, budeme mať znova elitných hráčov zrelých pre NHL ako kedysi. Dôležité je, aby náš zámer pochopili tréneri a šancu dostali šikovní ľudia, ktorí sú nielen teoretici, ale vedia myšlienky uplatniť v praxi."

Nech sa mu vo funkcionárčení darí minimálne tak dobre, ako počas jeho aktívnej kariéry.


autor: Michal Sedlák