Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Slovenskí mladíci v zámorských juniorkách absolvovali prípravu. Ako im darilo?

Martin Faško-Rudáš, FOTO © slovakprospects.com
 0 , 19.09.17 v kategórii: Všeobecné
Tri najprestížnejšie severoamerické mládežnícke súťaže WHL, OHL a QMJHL majú za sebou prípravné obdobie.

Na súpiskách elitných juniorských klubov z troch rôznych líg nájdeme dohromady ôsmich Slovákov. Medzi nimi sú aj niekoľkí členovia úspešnej reprezentácie do 18 rokov, ktorí odišli za lepšími podmienkami do Severnej Ameiky. Možnosť prispôsobiť sa zámorskému štýlu dostali v prípravných dueloch.

Najpočetnejšie zastúpenie našich hokejistov je vo Western Hockey League, kde sa nachádzajú až štyria. Radovan Bondra však nastúpil za Prince George Cougars len raz bez bodového zápisu a teraz bojuje o miesto v kempe Chicaga Blackhawks.

Jeho traja mladší krajania ale zasiahli do zápasov. Najskúsenejší z nich, obranca Martin Bodák si obliekol päťkrát dres Kootenay Ice a na svoje konto si pripísal jeden gól a jednu asistenciu. Pri jeho mene zároveň svietili dve mínusky.

Dobré výkony predvádzal vo Vancouveri Giants talentovaný center Miloš Roman, ktorý v piatich stretnutiach zaznamenal dva góly a dve asistencie. Zároveň si pripísal až štyri kladné body. Bodáka aj Romana však zatienil ešte mladší Martin Faško-Rudáš, ktorý len v auguste oslávil sedemnásť rokov. V šiestich dueloch získal šesť bodov za jeden gól a päť nahrávok.

Ontario Hockey League pôsobia traja Slováci, no len jeden absolvoval s klubom celé prípravné obdobie. Útočník Adam Liška odišiel z bratislavského Slovanu do Kitcheneru Rangers a pred ostrým štartom novej sezóny stihol odohrať päť zápasov. Jeho bilancia bola 0+2 a tri mínusové body.

Do prípravy čiastočne zasiahli aj Adam RužičkaMariánom Studeničom, ktorí pôsobia v zámorí už druhú sezónu. Ružička dosiahol v dvoch zápasoch za Sarniu Sting dva góly a následne smeroval do kempu Calgary Flames. Studenič sa prezentoval v drese Hamiltonu Bulldogs jedným presným zásahom v jednom vystúpení a potom putoval do kempu New Jersey Devils.

Samostatnou jednotkou v Quebec Major Junior Hockey League je útočník Patrik Hrehorčák. Popradský rodák momentálne hráva v tíme Rouyn-Noranda Huskies, kde nastúpil na štyri prípravné stretnutia. Súperových brankárov v nich ohrozil až dvanástimi strelami, ale zatiaľ sa nedočkal gólu. Pripísal si len jednu asistenciu a jeden plusový bod.autor: Tomáš Lengyel