Najnovšie hokejové správy  • Jeden z hlavných kandidátov na Calder Trophy pre najlepšieho nováčika? Určite áno....


  • Pred dvoma mesiacmi zdvihol kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin prvýkrát nad hlavu...


  • Vo svojej nováčikovskej sezóne odohral 62 zápasov a strelil 29 gólov. Nebyť zranení...


  • Hviezdny švédsky obranca ešte pred mesiacom plnil titulky. Jeho trejd bol na spadnutie,...


  • Po dlhých týždňoch špekulácii sa napokon rozhodlo, že štvorka draftu Brady Tkachuk...


  • Minulotýždňovým podpisom Dylana Larkina sa klub Detroit Red Wings dostal nad maximálny...

Skončí sa spojenie Trouba – Jets?

Jacob Trouba
 0 , 27.07.18 v kategórii: Všeobecné
Už to vyzeralo, že manželstvo Jacoba Troubu a Winnipegu Jets bude dlhé a opradené úspechmi. No tento vzťah má za sebou ďalšiu skúšku a minimálne jednu ešte pred sebou.

Ročná zmluva na 5,5 milióna dolárov je niečo, čo budú strany ťažko považovať za výhru. Ba čo viac, dokonca ju môžeme pokojne označiť za obojstrannú prehru. Jets totiž za normálnych okolností čaká ďalšie tvrdé vyjednávanie a nikto by sa nečudoval, keby to už generálny manažér Keivin Cheveldayoff so svojim tímom nechcel podstúpiť.

Už pred dvoma rokmi sa americký obranca negatívne preslávil, keď si po vypršaní svojej nováčikovskej zmluvy chcel stoj čo stoj vydupať trejd. Nič na tom, že pravidlá v NHL niečo také nepoznajú. Cheveldayoff vtedy zachoval neskutočne chladnú hlavu. Vedel totiž, že ak do 1. decembra hráč nepodpíše novú zmluvu, dostane ročné neplatené voľno a nového zamestnávateľa si nenájde skôr než 1. júla nasledujúceho roku. Trouba sa tri týždne pred uzávierkou napokon umúdril a podpísal pre Jets výhodnú dvojročnú zmluvu. Cheveldayoff vtedy zožal chválu na všetkých frontoch. Teraz ale akoby sa mu to Trouba snažil všetko vrátiť.

Pozorovatelia sa však zhodujú, Winnipeg ho potrebuje. Klub má aktuálne otvorené okno smerujúce k Stanley Cupu a nevedno ako dlho ho udrží otvorené. Budúcoročné predlžovanie zmlúv trojice útočníkov Wheeler – Laine – Connor najnovšie „ozdobia" aj obnovené jednania s Troubom. Jets ho na jar pri svojom ďalšom ťažení za triumfom budú potrebovať a hráč si je toho vedomý. Jeho odchod by narušilo plány klubu hneď na niekoľkých frontoch.

Na druhú stranu je zvláštne, že samotný hráč si akosi necení klub, ktorý pomohol vybudovať. S Jets má šancu získať slávny Stanley Cup, a čo viac, môže s nimi vybudovať hokejovú dynastiu. Miesto toho ale podkopáva koncept tímu s požiadavkami na plat 7 miliónov ročne, ktoré sú jednoducho prehnané. Pre príklad toho, ako by mala vyzerať jeho nová zmluva nemusíme chodiť ďaleko. Matt Dumba len deň pred ním podpísal s Minnesotou Wild päťročnú zmluvu na 30 miliónov dolárov. Je sedmičkou draftu 2012, Trouba deviatkou. Obaja držia hokejku napravo a odvedú skvelú robotu na presilovkách. Dumbovo kariérne maximum je 50 bodov, Troubovo len 33, avšak odohral menej zápasov aj menej minút. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že Trouba je o trochu lepší smerom dozadu, Dumba zasa smerom dopredu. Obaja sú ale takmer ako dvojčatá.

Momentálne je najdôležitejším obrancom Jets Dustin Byfuglien, ktorý ale nemladne. Druhým je Trouba, obaja sú praváci, teda cenený prestupový artikel. Tretím pravorukým zadákom je Tyler Myers. Americký obor ale vstupuje do posledného roku svojej zmluvy a jeho budúcnosť v tíme je neistá. Ak by teda došlo k Troubovej výmene teraz, Jets by pravdepodobne vypadli z úzkeho okruhu favoritov, nakoľko pravdepodobnú protihodnotu budú tvoriť mladé prospekty a voľby v drafte. Je teda jasné, že Winnipeg jeho služby potrebuje.

Na druhú stranu, tímov, ktoré potrebujú obrancu ako Trouba je neúrekom. Jeho hodnota by tak mohla pre Winnipeg značne stúpnuť. Detroit, New York Rangers, Boston a možno Tampa. Tým všetkým by sa americký zadák hodil, keďže drží hokejku napravo. Možnosť, že by sa tímy, ktoré neuspejú vnaháňačke za Erikom Karlssonom mohli zamerať na Troubu je dosť reálna.autor: Matúš Pavlík