Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Sersena prehra s Viťazom nahnevala: "Môžeme si za to sami"

Michal Sersen, FOTO © TASR
 0 , 22.11.17 v kategórii: Všeobecné
Obranca hokejového Slovana Bratislava Michal Sersen krútil po utorkovom zápase s Viťazom Podoľsk hlavou.

Skúsený bek sa nevedel zmieriť s tým, že jeho tím pustil z rúk dvojgólový náskok a napokon si zo stretnutia odniesol iba bod za prehru 4:5 po predĺžení.
     
"Rád by som vedel, čo sa stalo. V prvej tretine sme hrali solídne, dostali sme sa do dvojgólového vedenia, možno aj na našu škodu, pretože potom nám ušiel vlak. V druhej a tretej tretine sme prestali robiť veci, ktoré sme robili v prvej. Súperovi sme darovali všetky góly. Prečísloval nás, to sa nám nemôže stávať. Strácali sme puky na modrej čiare, to sa potom ťažko dobieha," povedal po Sersen po zápase.
     
Po úvodnej dvadsaťminútovke to pritom vyzeralo na jasnú záležitosť. Slovan sa dostal už v 6. minúte do vedenia, po prvej tretine viedol 3:1, na góly sa nenadrel, naopak, strelil ich s ľahkosťou. Potom však prišli dva údery hostí v druhej dvadsaťminútovke a v tretej aj štvrtý gól. Slovanu sa za stavu 3:4 podarilo vyrovnať v power play 12 sekúnd pred koncom, v predĺžení ale opäť udreli hostia. "Po druhej tretine sme si niečo povedali, ale bohužiaľ, oni neskôr dali šťastný štvrtý gól. Síce sa nám podarilo vyrovnať, ale urobili sme hlúpy faul a to rozhodlo. Síce už nepadol v presilovke, ale tesne na jej konci, keď mal súper ešte tlak," pokračoval Sersen.
     
Napriek tomu, že zverenci trénera Eduarda Zankovca neobišli naprázdno, bod je vzhľadom na priebeh zápasu malou náplasťou. "Som nahnevaný. V priebehu zápasu to bolo najskôr jednoznačné, mali sme hru pod kontrolou. Sami sme ich dostali na koňa a zápas sme si prehrali sami," prízvukoval skúsený obranca.
     
Slovanu sa nedarilo ani v presilovkách, v jednej dokonca inkasoval. "Je na čom pracovať, pretože presilovky nám vôbec nepomohli," zhodnotil Sersen a dodal: "Neviem, čo sa stalo. Ak chceme pomýšľať na víťazstvo, tak určite nie takto."


autor: TASR