MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Lotyšsko Nemecko Rusko Slovensko Švédsko Taliansko USA Skupina B Bielorusko Česko Fínsko Francúzsko Kanada Nórsko Slovinsko Švajčiarsko

Najnovšie hokejové správy  • Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením...


  • Čeljabinsk, koniec 90-tych rokov. Zima, vonku sneží a na zastávke stojí osemročný...


  • Dátum 30. apríl sa nám nezadržateľne blíži. Tento deň je pre generálnych manažérov...


  • Ruský klub chce hrať v nasledujúcej sezóne o špicu tabuľky.


  • Štokholmský syndróm je fenomén, ktorý v psychológii vyjadruje stav, keď si rukojemník...


  • Kontinentálnu hokejovú ligu vymenia za zámorie.

- Šatan otvorene: TOTO ma na novej práci baví najviac

Miroslav Šatan, FOTO © TASR
 0 , 10.10.17 v kategórii: Slovenský hokej
Miroslav Šatan prezradil, čo ho na práci generálneho manažéra slovenskej reprezentácie baví najviac.

Žal obrovské úspechy ako hráč, status legendy získal v zámorskej NHL i na reprezentačnej úrovni. Nadobudnuté skúsenosti sa aktuálne snaží Miroslav Šatan zužitkovať v pozícii generálneho manažéra slovenskej reprezentácie, v ktorej je od leta.

Post generálneho manažéra si vyskúšal na vlaňajšom Svetovom pohári v kanadskom Toronte, aj jeho zásluhou sa podceňovaný Tím Európa dostal až do finále, v ktorom podľahol nabitému výberu domácej Kanady.

Šatan si novú funkciu užíva a v rozhovore pre Pravdu prezradil, čo ho na nej najviac baví. „Najzaujímavejší je proces tvorby tímu, či už na najbližší turnaj alebo výhľadovo na olympiádu. Môžem to ovplyvniť a dúfam, že nám to s Craigom vyjde."

Jedným dychom dodáva, že jednou z jeho prioritných úloh je nastavenie vhodných podmienok k výchove mladých hokejistov, potenciálnych budúcich reprezentantov. „Zameriavame sa na to, aby sme dostali do nášho hokeja moderné prvky a aby ich naši tréneri zapracovávali do tréningov čo najskôr. Nech sa dvíha úroveň nielen Tipsport Ligy, ale najmä dorasteneckej a juniorskej súťaže. To, čo stačilo pred dvadsiatimi rokmi, je teraz nedostatočné. Najmä v zámorí, ale aj na severe Európy šla úroveň juniorských súťaži výrazne hore. Musíme sa o to snažiť aj my."


autor: Michal Sedlák