Najnovšie hokejové správy  • Americký útočník má za sebou životnú základnú časť, zaznamenal skvelých 92...


  • Kontinentálna hokejová liga čelí od čias svojho vzniku početnej kritike, týkajúcej sa...


  • Alexander Ovečkin je najlepším strelcom svojej generácie. Ani vo veku 32 rokov neochabuje...


  • Fínsky klub oznámil príchod nových hráčov.


  • Väčšinu ostatnej sezóny vynechal pre zranenie.


  • Médiá to tento týždeň všetko dopodrobna zistili. Evander Kane mal so svojim novým...

Šatan otvorene: Jadro nášho olympijského tímu budú tvoriť TÍTO hráči

Miroslav Šatan, FOTO © TASR
 0 , 12.10.17 v kategórii: Slovenský hokej
Miroslav Šatan prezradil, hráči z ktorých súťaží budú tvoriť gro slovenského olympijského tímu v Pjongčangu.

Generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan sa prioritne zamýšľa nad skladbou kádra na blížiaci sa Nemecký pohár. Pozorne sleduje situáciu a formu potenciálnych reprezentantov a perspektívne rozmýšľa už aj nad skladbou nášho olympijského tímu, ktorý zabojuje o cenné kovy pod piatimi kruhmi budúci rok v Pjongčangu.

Je jasné, že počítať nemôže s hráčmi pôsobiacimi v NHL a ani hráčmi pôsobiacimi v nižších zámorských súťažiach, ktorí majú dvojcestný kontrakt. „Je to prakticky rozhodnuté. NHL vydala svoj kalendár a ten kalendár počas olympiády nezastavuje, takže s hráčmi z NHL nemôžeme počítať. Dokonca nemôžeme počítať ani s hráčmi, ktorí sú na dvojcestných kontraktoch a hrajú farmársku súťaž AHL," hovoril Šatan pre televíziu 213.

„Budeme sa musieť zaobísť s hráčmi z Európy. Po takom nahliadnutí, momentálne aj tam máme len pár hráčov v severských súťažiach. Naozaj dá sa to spočítať na prstoch jednej ruky. Máme iba pár hráčov KHL, keď nepočítame Slovan. Tie počty sú nízke. Myslím si, že to gro nášho olympijského mužstva bude musieť byť postavené z hráčov, ktorí hrajú českú a slovenskú extraligu," prezradil generálny manažér.

Môže to však mať pozitívny efekt, nakoľko Slováci pôsobiaci v domácej súťaži či v susednom Česku môžu dostať na renomovanom podujatí veľkú šancu "predať sa" do lepších líg, lepších tímov a ukázať na medzinárodnom fóre, čo sa v nich skrýva.

Čo sa týka severských súťaží - vo fínskej Liige pôsobia dvaja Slováci (brankár Denis Godla oblieka dres tímu KalPa Kuopio a útočník Tomáš Záborský hrá za Tapparu Tampere), vo švédskej SHL pôsobí len jediný - útočník Örebra Libor Hudáček.

V nadnárodnej KHL okrem hráčov Slovana pôsobia len štyria slovenskí zástupcovia - brankár Július Hudáček (Čerepovec) a obrancovia Martin Štajnoch (Jugra), Michal Čajkovský (Jekaterinburg), Marek Ďaloga (Red Star Kunlun).


autor: Michal Sedlák