Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Richard Pánik sa ocitol na tribúne aj v Arizone

Richard Pánik
 0 , 16.02.18 v kategórii: Slováci v zahraničí
Tohtoročná sezóna sa pre Richarda Pánika začína meniť v peklo. Po dobrom minulom ročníku prišiel výkonnostný prepad a následná výmena do Arizony.

V Illinois vlani pokoril hranicu 20 gólov a 40 bodov, v tejto sezóne však očakávania nenaplnil. Tímu sa nedarí, a s ním sa trápil aj martinský rodák. V 37-ich zápasoch strelil len šesť gólov a zostavou sa postupne zosunul do štvrtého útoku, a následne si vyskúšal aj pozíciu zdravého náhradníka. Vedenie Chicaga mu chcelo dopriať reštart, takže ho poslalo do Arizony za Anthonyho Duclaira, ktorý na tom bol podobne.

V novom pôsobisku začal v prvom útoku a začal dobre. Štyri asistencie v piatich zápasoch sú toho dôkazom. Postupne sa však začal opakovať scenár z predchádzajúceho pôsobiska. V ďalších dueloch už žiadny gól nepridal a jeho ice-time sa scvrkol na asi dvanásť minút. Keď tréneri pred dnešným zápasom oznámili súpisku na domáci zápas s Montrealom, slovenský útočník v nej chýbal. Klub tiež neuviedol nič v zmysle, že by mal zdravotné problémy ani nič podobné.

Treba dodať, že Coyotes aj bez Pánika zápas vyšiel perfektne. Kanadského soka porazili 5:2, a to napriek prudko nepriaznivému pomeru striel 21:36. Štyrmi bodmi sa blysol nováčik Clayton Keller. Ďalší skvelý zápas odchytal Antti Raanta, ktorý napriek slabučkej obrane zapísal presvedčivé víťazstvo. Vďaka tomu vytlačil svoju sezónnu úspešnosť už na 92%, čo je na brankára najslabšieho tímu NHL obdivuhodné.

 autor: Matúš Pavlík