Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Réway? Jeho limity siahajú do nebies, vychvaľuje nového spoluhráča Genoway

Martin Réway, FOTO © TASR
 0 , 15.11.17 v kategórii: Všeobecné
Martin Réway sa v prvom zápase v belasom drese predviedol slušným výkonom. Spoluprácu s ním si pochvaľujú aj spoluhráči z druhého útoku.

Debut Martina Réwaya v Slovana Bratislava a vlastne i v celej KHL niesol víťaznú príchuť. Slovan na domácom ľade porazil nebezpečnú Ufu 3:2. A Réway sa prezentoval skutočne solídnym výkonom. Naznačil niekoľko dobrých ťahov, prezentoval svoj hokejový um, videnie a šikovné ruky. Keď doženie kondičku, ktorá sa pochopiteľne po ročnej absencii nedá získať z týždňa na týždeň a keď si vybuduje späť stratené sebavedomie, bude z neho opäť žiarivá hviezda.

Réway si premiéru osladil aj bodom za asistenciu. Šancu dostal v druhom útoku "belasých" po boku zámorských spoluhráčov Colbyho Genowaya a Zacha Boychuka. Na ľade im to spolu išlo veľmi dobre, keď sa zohrajú a spoznajú ešte viac, ich spolupráca môže byť oku lahodiaca. Zámorskí spoluhráči si Réwaya nevedia vynachváliť. „Hrať s ním bolo veľmi príjemné, je veľmi zručný. Keď mu prihráte puk, dokáže vám ho vrátiť. Naozaj je šikovný," hovoril po stretnutí pre oficiálny klubový web hcslovan.sk Zach Boychuk.

V podobnom duchu sa o Réwayovi vyjadroval aj Kanaďan Colby Genoway. „Poznám ho z krátkeho spoločného pôsobenia vo Švajčiarsku. Neboli sme tam spolu dlho, ale stačilo to na to, aby som vedel, aký je šikovný a zručný. Jeho potenciál je obrovský a hokejové IQ veľmi vysoké. Pre obranu súpera je postrach. Bude sa zlepšovať, o tom nepochybujem. Ak ostane zdravý, získa sebavedomie. Jeho limity siahajú až kdesi do nebies," nešetril slovami chvály skúsený zámorský borec v rozhovore pre Pravdu.

autor: Michal Sedlák