Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Pripomína Haláka a má na oveľa viac ako Česko, chváli Lašák mladú slovenskú nádej

Patrik Rybár, FOTO © mountfieldhk.cz
 0 , 12.11.17 v kategórii: Slovenský hokej
Neuveriteľný príbeh píše slovenský gólman Patrik Rybár.

Má len 24 rokov, no za sebou už o mnohom svedčiace výborné výsledky. Patrik Rybár, syn slovenskej brankárskej legendy Pavla Rybára, je veľkým prísľubom slovenského hokeja do budúcnosti. V sezóne 2015-16 mal ako brankár Piešťan najlepšiu % úspešnosť zásahov zo všetkých gólmanov v našej extralige (93,3).

V lete 2016 odišiel do Česka, kde postupne jeho hviezda žiari viac a viac. V uplynulej sezóne čaroval v bránke Hradca Králové. Mountfieldu výrazne dopomohol k zisku bronzu. V play off nastúpil v 11 zápasoch, mal fantastickú 94 % úspešnosť zákrokov a priemerne inkasoval len 1,60 gólu na zápas.

Náhoda? Určite nie. Rybár v nastúpenom trende pokračuje. Aktuálne je najlepším brankárom českej extraligy. Odchytal trinásť duelov, má takmer 96 % úspešnosť zákrokov a priemer inkasovaného gólu na zápas stlačil pod jeden. Čísla, ktoré vyrážajú dych. Ak vydrží v nastúpenom trende, nielenže sa vážne prihlási o miesto v olympijskej nominácii, ale zasypú ho ponuky z TOP európskych súťaží.

Slová chvály má na klubového spoluhráča a krajana obranca Hradca Králové Dominik Graňák, ktorý v rozhovore pre šport.sk uviedol: „Je takmer bezchybný. Má skvelú povahu, nič ho len tak nevyvedie z miery. Je ťažké ho rozhodiť a prinútiť k pohybu. V niečom mi pripomína Jara Haláka. Tým, že je Paťo vysoký, vykrýva obrovský priestor v bránke. Aj náznak šance rieši s veľkým pokojom. To nie je bežné, obzvlášť pri podobne mladom brankárovi."

Patrika Rybára vychválil aj tréner brankárov v slovenskej reprezentácii Ján Lašák, ktorý ho veľmi dobre pozná z minulosezónneho pôsobenia v českej extralige. „V minulom ročníku, keď sme proti sebe chytali v lige, bol som v úvodzovkách nahnevaný, lebo ja som sa v bránke stále hýbal. Paťo oproti mne nakorčuľuje tretinu z toho čo ja. Má ležerný štýl, ale výborne využíva svoje vysoké telo a má správne nastavenú hlavu."

Na Nemeckom pohári absolvoval Rybár svoju reprezentačnú premiéru. Lepšie si ju ani nemohol predstaviť. V súboji s domácim Nemeckom vychytal výhru 3:0 a hneď pri prvom štarte v reprezentačnom áčku sa blysol shutoutom. Tréner Craig Ramsay označil po stretnutí Rybárov výkon za brilantný.

„Verím, že z Paťa môže byť top európsky brankár a možno môže pomýšľať aj na vyššie méty. Najdôležitejšie je, že je mentálne silný. Na ostatných veciach má ešte čas popracovať," myslí si Graňák. „Celú kariéru pred sebou a určite sa môže posunúť oveľa vyššie ako je česká extraliga," dodáva Lašák.

Rybárovi v Hradci Králové po sezóne skončí zmluva a jedno je isté, ak nepustí nohu z plynu, budúce leto sa o jeho služby rozpúta v Európe obrovský boj.
 


autor: Michal Sedlák