Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Pri takýchto veciach ide hokej bokom. Po nevydarených MS zasiahla Švehlu oveľa tvrdšia rana

Róbert Švehla, FOTO © TASR
 0 , 6.06.17 v kategórii: Slovenský hokej
Ťažkým obdobím si prechádza Róbert Švehla.

Veľmi náročným obdobím si prechádza Róbert Švehla. Má za sebou dva náročné roky vo funkcii generálneho manažéra slovenskej hokejovej reprezentácie. V prvom roku vedno s trénerom Zdenom Cígerom museli znášať útrapy bojkotu. V druhom roku sa mu nepodarilo "nalomiť" ani jediného hráča zo zámorskej NHL, aby prišiel hájiť farby svojho národa na MS 2017.

Aby toho nebolo málo, Švehla bol vtiahnutý do konfliktov, ktoré sa po nevydarenom šampionáte rozpútali v slovenskom hokeji. Po celé dva roky musel z úst prezidenta SZĽH Martina Kohúta počúvať, že ideálnym adeptom na pozíciu GM je Miroslav Šatan a za každú cenu ho chce vidieť na tomto poste. To na pohode určite nepridá.

To najhoršie však Švehlu postihlo po MS v Nemecku a Francúzsku. Zomrel mu milovaný otec Július, ktorého vo veku 69 rokov zradilo srdce. „Minulý rok dostal dva silnejšie infarkty. Vo februári ho operovali v nemocnici v Banskej Bystrici. Trošku sa mu síce polepšilo, ale potom sa jeho stav začal zhoršovať. Srdiečko mu pracovalo prakticky iba na 30 percent. A vlastne to bola aj príčina smrti. Srdce bolo tak zaťažené, že už nevydržalo," prezradil Róbert Švehla pre portál čas.sk.

Počas účinkovania slovenskej reprezentácie na šampionáte v Kolíne previezli Júliusa Švehlu znovu do nemocnice. Tréner Zdeno Cíger Róberta posielal domov, aby ešte stihol otca živého. Ten sa však rozhodol zotrvať pri národnom tíme. „Už vlani na majstrovstvách sveta v Rusku som kvôli synovej svadbe odcestoval skôr a potom neskôr mi to Kohút vyčítal. Lenže svadba bola dlho vopred naplánovaná, vtedajšieho šéfa zväzu Igora Nemečka som dopredu upozorňoval, že môže k tomu prísť. Takže aj preto som teraz domov za otcom nešiel, aj keď ma hlavný tréner Zdeno Cíger posielal."

Našťastie Švehla otca zastihol ešte živého, stihol sa s ním rozlúčiť. „Počkal na mňa, aby sme sa ešte videli a rozlúčili. Prileteli sme v stredu 17. mája a otec zomrel v pondelok 22. mája," dodáva ex-generálny manažér reprezentácie.


autor: Michal Sedlák