Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Prečo sa výmena Erika Karlssona napokon neuskutočnila?

Erik Karlsson
 0 , 28.02.18 v kategórii: Všeobecné
Až do poslednej chvíle považovalo mnoho ľudí výmenu Erika Karlssona z Ottawy do niektorého konkurenčného celku za nepodarený žart.

Informácie, ktoré kolovali éterom však hovoria niečo celkom iné. Ono sa o trejde nielen špekulovalo, ale dokonca boli predkladané rôzne návrhy, kto by mohol byť jeho súčasťou. Dlhodobo v špekuláciách figurovala Tampa, ktorá bola zrejme konkrétnej ponuke najbližšie. Objavili sa aj záujemcovia ako San Jose, Vegas alebo dokonca Washington. Prečo to teda napokon padlo?

Ottawa Senators

Možno najlepší hráč klubovej histórie sa naozaj nevymieňa ľahko. V stávke je skrátka priveľa, pri súčasnej trhovej situácii je takáto výmena takmer nereálna. Ak by vedenie týmto trejdom neuspelo, znamenalo by to jeho koniec a začiatok prestavby. S tým je spojená nevôľa už tak krehkej fanúšikovskej základne. Preto aby ste minimalizovali možnosť totálneho prepadáku, žiadate od potenciálnych partnerov priveľa

Dôvody na strane kupcov

Čo teda Sens za svojho kapitána požadovali? V severoamerickom žargóne sa tomu hovorí „six pieces" alebo ak chcete „sixpack". Teda dokopy šesť hráčov, volieb v drafte a prospektov. Výmena by vyzerala asi takto: Karlsson za voľbu v prvom a druhom kole, dvoch talentovaných nádejných prospektov a dvoch hotových hráčov. Asi to bude zreteľnejšie na príklade, ku ktorému poslúži najväčší kandidát, teda Tampa Bay. Ich generálny manažér by Steve Yzerman by musel poslať do Kanady voľbu v prvom a druhom kole, čo zrejme bol ochotný. K tomu mal pribaliť dvoch mladíkov, najčastejšie sa skloňovali mená Michail Sergačev a Yanni Gourde. Posledným by napokon bol nejaký hotový hráč, ktorým takmer určite bol Vladislav Namestnikov. Aj keby Sens boli ochotní ustúpiť a „neolúpiť" Bolts napríklad o Sergačeva, ale o iný top prospekt (Connor Ingram, Matthew Peca, Mathieu Joseph, Anthony Cirelli alebo iný), pre tím z Floridy bol predsa len väčšou istotou príchod Ryana McDonaga.

Bobby Ryan

Ak teda nie ste ochotní zaplatiť spomínaný sixpack, zostáva vám len spýtať sa GM Ottawy Pierrea Doriona, či nemôže zľaviť. A on to aj bol ochotný urobiť, no nasledovalo veľké „ale". To spočívalo vtom, že áno zľavím zo svojich nárokov na Erika Karlssona, ale pribalím vám k nemu aj Bobbyho Ryana s celou jeho monštruóznou zmluvou. To bolo pre väčšinu tímov (samozrejme aj pre Tampu) neprijateľné. Zrejme jediní, ktorí by boli schopní (ale nie ochotní) prevziať takýto záväzok boli Vegas. Bobby Ryan má dnes 30 rokov, sprevádza ho povesť dvojky draftu, ale aj povesť vyhasnutej hviezdy. Záblesk zašlej slávy síce predviedol vlani počas play-off, celkovo je ale preplatenou bývalou hviezdou. Minulú sezónu nazbieral v základnej časti len 25 bodov a v tejto sezóne to oveľa lepšie nebude. Jeho zmluva príde klubový rozpočet na 7,25 milióna dolárov a platná bude do roku 2021. Asi chápete, ako komplikovaný vie byť trh menom NHL.autor: Matúš Pavlík