MS v hokeji 2017:    Skupina A Dánsko Lotyšsko Nemecko Rusko Slovensko Švédsko Taliansko USA Skupina B Bielorusko Česko Fínsko Francúzsko Kanada Nórsko Slovinsko Švajčiarsko

Najnovšie hokejové správy  • Organizáciu New York Islanders čaká skutočne horúce leto. Okrem problémov s predlžením...


  • Čeljabinsk, koniec 90-tych rokov. Zima, vonku sneží a na zastávke stojí osemročný...


  • Dátum 30. apríl sa nám nezadržateľne blíži. Tento deň je pre generálnych manažérov...


  • Ruský klub chce hrať v nasledujúcej sezóne o špicu tabuľky.


  • Štokholmský syndróm je fenomén, ktorý v psychológii vyjadruje stav, keď si rukojemník...


  • Kontinentálnu hokejovú ligu vymenia za zámorie.

- Pospíšilov skvelý debut v AHL. K víťazstvu pomohol gólom a asistenciou

Kristián Pospíšil
 0 , 15.04.18 v kategórii: Všeobecné
Talentovaný krídelník si otvoril strelecký účet hneď v prvej tretine.

Slovenský útočník Kristián Pospíšil absolvoval premiéru na klziskách AHL. V rámci včerajšieho zápasového programu druhej najkvalitnejšej zámorskej súťaže prvýkrát nastúpil za Toronto Marlies a predviedol sa dvoma bodmi. 

Zvolenský rodák čakal na svoj prvý gól v American Hockey League len do ôsmej minúty, keď vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Do štatistík sa ešte zapísal aj v tretej tretine. Prihrával na presný zásah Erikovi Bradfordovi a ten poslal Toronto do vedenia 4:3. Marlies napokon v kanadskom derby zdolali Laval Rocket 6:4. 

Kristián Pospíšil naskočil do zápasu s číslom pätnásť a okrem dvoch kanadských bodov si pripísal aj dve trestné minúty a tri plusové body. Nadviazal tak na výkony z nižšej ECHL, kde v tejto sezóne pravidelne hrával za Orlando Solar Bears a v 51 zápasoch základnej časti mal bilanciu 13+13. 

Dvadsaťjedenročný Pospíšil aktuálne bojuje o kontrakt na budúci ročník, pretože súčasná zmluva s Torontom Marlies sa mu skončí už v lete. Vedenie tímu môže presvedčiť o svojich kvalitách v závere sezóny, kedy dostal prvýkrát šancu v AHL.


autor: Tomáš Lengyel