Najnovšie hokejové správy



  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Pospíšil debutoval v ECHL. Pri svojej premiére dvakrát skóroval

Kristián Pospíšil
 0 , 15.10.17 v kategórii: Všeobecné
Mladý Slovák sa uviedol najlepším možným spôsobom.

Slovenský útočník Kristián Pospíšil absolvoval v noci debut v zámorskej East Coast Hockey League, ktorá je v Severnej Amerike považovaná za tretiu najkvalitnejšiu seniorskú súťaž alebo za „farmu fariem". Vo svojom prvom zápase v drese Orlanda Solar Bears strelil dva góly.

Dvadsaťjedenročný krídelník skóroval hneď v prvom striedaní, pretože už po dvadsiatich sekundách poslal hosťujúce Orlando do vedenia 1:0. Domáci síce rýchlo vyrovnali, no Pospíšil namieril presne aj v siedmej minúte a zabezpečil svojmu tímu tesný náskok. Vo zvyšku stretnutia už nebodoval, no Orlando Solar Bears triumfovalo 5:4 po predĺžení.

Kristián Pospíšil sa predviedol nielen dvoma gólmi. V druhej tretine dokonca zhodil rukavice a odsedel si päťminútový trest za bitku. Na trestnej lavici sa ocitol ešte raz, keď dostal dve minúty za sekanie. Okrem siedmich trestných minút pribudli na jeho konto aj dva plusové body a tri strely.

Zvolenský odchovanec pôsobí v zámorí už tretiu sezónu po sebe. Začal v kanadskej juniorskej lige QMJHL, následne zamieril do americkej mládežníckej súťaže USHL a teraz sa premiérovo presunul medzi seniorov. V lete podpísal kontrakt s klubom AHL Toronto Marlies, ktorý je farmou Toronta Maple Leafs. Marlies ho však preradili do rezervného tímu Orlando Solar Bears v ECHL.



autor: Tomáš Lengyel