Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Pokúsi sa Vjačeslav Vojnov o návrat do NHL?

Vjačeslav Vojnov
 0 , 9.02.18 v kategórii: Všeobecné
Ruský obranca sa pripravuje na blížiace sa olympijské hry, no podľa zámorských zdrojov sa pokúša o návrat do NHL. Je to reálne?

Severnú Ameriku opustil počas zdĺhavého procesu, v ktorom bol obvinený z domáceho násilia. Kvôli súdnym prieťahom vynechal prakticky celú jednu sezónu. Znechutený sa napokon rozhodol Los Angeles opustiť a podpísal s SKA Petrohrad. Po sezóne mu ale jeho kontrakt vyprší a podľa TSN sa pokúsi o návrat. Bude to ale komplikované.

Bude to hlavne otázka právna, keďže naposledy nebol jeho proces uzavretý. Ruský obranca jednoducho zrušil svoje víza, čím bol z USA vyhostený. Vyjednávania s LA Kings, ktorí stále držia jeho práva môže začať až v máji, po vypršaní jeho súčasného kontraktu v KHL. Vojnov je z pohľadu NHL naďalej suspendovaným hráčom, takže klub by musel ligu presvedčiť k jej zrušeniu. Potom sa k slovu dostanú americké imigračné úrady, ktoré ako mnohí vieme, bývajú nekompromisné.

V každom prípade vôľa elitného obrancu vrátiť sa je akousi prvou lastovičkou, po ktorej bude nasledovať zdĺhavý a ostro sledovaný proces návratu.autor: Matúš Pavlík