Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Penguins sa zmietajú v kríze, k slovu sa dostane vedenie

Kris Letang
 0 , 26.12.17 v kategórii: Všeobecné
39 bodov a 10.miesto vo východnej konferencii. Vianočné sviatky v Pittsburghu veru mohli byť veselšie. Nikto však ani nemyslí na to, že obhajca titulu bude tento rok v play-off chýbať.

Spomínate si na krízu ich soka z Philadelphie? Najväčší rival Penguins prežil hororový november, od 12. novembra do 2. decembra prehrali Flyers desaťkrát v rade. Dovtedy mali pritom bilanciu priemerných 4-4-2. Tím sa ale pre Vianocami vzchopil, vyhral šesťkrát za sebou a teraz stráca na svojho odvekého rivala len jeden bod, pritom má zápas k dobru. Na postup momentálne obhajcovia z Pittsburghu strácajú tri body, čo pred blížiacou sa polovicou sezóny nie je dôvod na paniku.

K slovu sa teda dostane vedenie, ktoré ale bude môcť vymieňať hráčov až 28. decembra, počas sviatkov je totiž trejdovať zakázané. Kanadské médiá sa zhodujú, vedenie Pittsburghu hľadá možnosti ako vylepšiť tím už nejaký ten týždeň. Generálny manažér Jim Rutherford už do tímu priviedol Rileyho Sheahana či Jamieho Oleksiaka. Tí ale ťažko budú mať na výkony rozhodujúci vplyv.

Nick Kypreos z portálu Sportsnet ale hlási, že Pens skúšali trhovú hodnotu Krisa Letanga. Dlhoročná veľká opora zadných radov už v kariére prekonala veľa zranení a hoci v ofenzíve je stále veľkým prínosom, jeho súčasných -15 v tabuľke pravdy patrí v lige medzi desať najhorších. Je ale niečo podobné naozaj reálne? Letang má obrovský kontrakt, ktorý z platového stropu odkrajuje až 7,25 milióna dolárov, platiť pritom bude do roku 2022. A čo viac, má v zmluve klauzulu o nevymeniteľnosti, ktorá mu umožňuje vybrať si 18 tímov, kde ho môže vedenie poslať.

Pravdepodobným obchodným partnerom je samozrejme Buffalo, kde už ohlásili výpredaj. Pens však nemajú veľa manévrovacieho priestoru, aktuálne nemajú pod stropom na výplaty ani celý milión dolárov. Dokážu v Pittsburghu nájsť spôsob ako do svojho tímu prilákať napríklad Evandera Kanea? Zaiste by to bola veľká posila, napríklad na krídlo Malkinovej formácie.autor: Matúš Pavlík