Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Paul Stastny nejde v otcových šľapajach. Vo Winnipegu nosí číslo 25

Paul Stastny, FOTO © nhl.com
 0 , 28.02.18 v kategórii: Všeobecné
Rodinná tradícia išla bokom.

Americký útočník Paul Stastny bol vymenený tesne pred prestupovou uzávierkou zo St. Louis Blues do Winnipegu Jets. Zo Spojených štátov putoval prvýkrát v kariére do kanadského tímu a premiérovo na seniorskej úrovni si musel zvoliť netradičné číslo dresu.

Paul Stastny počas nováčikovskej sezóny v NHL nosil na chrbte 62-ku, ale potom bol dlho verný 26-ke, ktorá v minulosti zdobila jeho slávneho otca Petra. S týmto číslom absolvoval sedem rokov v Colorade Avalanche a necelé štyri v St. Louis Blues.

Vo Winnipegu Jets sa však situácia zmenila. V kanadskom tíme patrí toto číslo inému kľúčovému hráčovi – Blakeovi Wheelerovi, ktorý je zhodou okolností kapitánom klubu a zároveň dobrým kamarátom Paula Stastného. Preto mu ako prejav úcty ihneď ponúkol dres s číslom 26.

„Nie som tu na to, aby som narúšal číselnú chémiu," povedal pre Sportsnet po príchode do Winnipegu Paul Stastny, ktorý si napokon zvolil 25-ku. Mal na to špeciálny dôvod. Toto číslo nosil kedysi jeho starší brat a Yan a takisto otec Alexandra Steena, Thomas, ktorý patril medzi hviezdy Winnipegu Jets.

Na malú ságu okolo čísla Paula Stastného sa rýchlo zabudlo, pretože americký center začal u nového zamestnávateľa výborným spôsobom. Hneď v prvom štarte si pripísal jeden gól a na ďalší prihral. Napriek tomu jeho tím doma prehral tesne 5:6 s Nashvillom Predators a je na treťom mieste v západnej konferencii.

 

 autor: Tomáš Lengyel