Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Pán Ramsay, zbystrite pozornosť! Syn nášho petrohradského hrdinu NAJLEPŠÍM brankárom českej extraligy

Patrik Rybár, FOTO © mountfieldhk.cz
 0 , 18.10.17 v kategórii: Slováci v zahraničí
Veľkú dilemu budú mať Miroslav Šatan s Craigom Ramsaym pri skladaní olympijskej nominácie, čo sa týka výberu brankárov.

V bránkovisku sa skrýva najväčšia sila slovenského hokeja. Generálny manažér Miroslav Šatan a tréner Craig Ramsay budú pri skladaní olympijskej nominácie do Pjongčangu riešiť veľkú dilemu, ktorých gólmanov nominovať.

Len 23-ročný Patrik Rybár v drese Hradca Králové dokazuje, že je špičkovým gólmanom. V aktuálnej sezóne zasiahol do siedmich súbojov, inkasoval priemerne len 0,71 gólu na zápas a má fantastickú 96,5 % úspešnosť zásahov. V oboch ukazovateľoch je najlepším gólmanom českej extraligy!

Rybár v súboji proti Libercu siahol po štvrtom čistom konte v rade. Nepodarilo sa, no jeho séria bez inkasovaného gólu sa zastavila na neuveriteľnom čísle 245 minút a 27 sekúnd! Rybár sa dostal na druhé miesto historických tabuliek českej extraligy.

„Som za to šťastný, v živote sa mi nepodarili ani dve nuly po sebe. Teraz naraz tri a pol zápasu... Ale začína nová séria," hovoril šťastný Rybár pre portál hokej.cz. „Myslím, že je to mentálne dosť ťažké. Mám pred sebou výborný tím, ktorý mi veľmi pomáha, bez nich by som to asi nedal," vystrúhal poklonu spoluhráčom.

Po návrate mladého Rybára z maródky začal Mountfield vyhrávať ako na bežiacom páse. Aktuálne ťahá šesťzápasovú sériu triumfov. „Som rád, že sa začalo vyhrávať, keď som prišiel. Len neviem či to bolo mnou. Podľa mňa si mančaft sadol, noví hráči sa dostali do systému," hovoril skromne syn petrohradského hrdinu Pavla Rybára, ktorý Slovensku na MS 2000 vychytal striebro.

Pravdou je, že ak bude Patrik Rybár v nastúpenom trende pokračovať, Šatan s Ramsaym by jeho meno v nominácii do Pjongčangu určite nemali zabudnúť.
autor: Michal Sedlák