Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Pálffy záhadne: So svojimi ľuďmi máme pripravenú taktiku

Žigmund Pálffy, FOTO © TASR
 0 , 8.06.17 v kategórii: Slovenský hokej
Žigmund Pálffy netají, že je za odvolanie Martina Kohúta z funkcie prezidenta SZĽH.

Žigmund Pálffy sa počas aktívnej kariéry nezmazateľným písmom zapísal medzi legendy slovenského hokeja. Slovensku pomohol k zlatu na MS 2002 a o rok neskôr aj k bronzu. V zámorskej NHL odohral viac ako 700 zápasov, štyrikrát bol účastníkom Zápasu hviezd. V súčasnosti má 45 rokov a veľmi pozorne sleduje dianie v slovenskom hokeji.

Pálffy krátko po nevydarených MS v Nemecku a Francúzsku vyjadril podporu končiacemu trénerovi Zdenovi Cígerovi a GM Róbertovi Švehlovi. Verejne sa oboch zastal. Pálffy netají, že doterajšia práca prezidenta SZĽH Martina Kohúta mu nie je po chuti a žiada jeho odvolanie. Za súčasného vedenia nemá záujem slovenskému hokeju pomôcť. „Ryba smrdí od hlavy, pod týmto prezidentom hokejová reprezentácia jednoducho nemôže fungovať. Do tejto squadry by som ja pracovať nešiel. Úprimne," uviedol Pálffy pre denník Šport.

Pálffy sa v závere júna chystá na kongres SZĽH, kde plánuje vysloviť nedôveru prezidentovi Kohútovi. „So svojím okruhom ľudí máme pripravenú taktiku. Určite vyslovíme nedôveru prezidentovi. S Mirom Šatanom sme dohodnutí, že sa onedlho stretneme a všetko si v pokoji preberieme," prezradil Pálffy.

Kohút Šatana preferuje do pozície generálneho manažéra, Pálffy sa netají tým, že Šatanom chce nahradiť Kohúta na pozícii šéfa zväzu.

V prípade, že by došlo k zmene vo vedení, Pálffy by veľmi rád a ochotne chcel pomáhať rozvoju slovenského hokeja. „Prečo nie? Ak tam už nebude táto stará squadra, rád vypomôžem na ktoromkoľvek úseku, keď zvážia, že by som bol potrebný."
autor: Michal Sedlák