Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Pálffy generálnym manažérom reprezentácie? Žigo dal jasnú odpoveď

Žigmund Pálffy, FOTO © TASR
 0 , 5.06.17 v kategórii: Slovenský hokej
Žigmund Pálffy o pozícii generálneho manažéra slovenskej reprezentácie.

Bol súčasťou zlatej éry slovenského hokeja. 45-ročný Žigmund Pálffy pozorne sleduje dianie v slovenskom hokeji. Súčasná neutešená situácia, rozbroje a konflikty ho netešia. Pri súčasnom vedení SZĽH nemá záujem aktívne pomáhať. „Určite nie. Keď je tam takéto zloženie, tak nie. Nemám záujem," uviedol v rozhovore pre portál pluska.sk.

Svoj postoj rozmenil na drobné a vysvetlil dôvody, prečo zaujal takéto stanovisko. „To všetci vidia. Čudujeme sa, že to nefunguje, keď ryba smrdí od hlavy. Keď nemáš dobrého šéfa, nemôžeš hrať dobrý hokej! Ide tu (Kohút) rozprávať o zimných štadiónoch... A na čo? Opravme si štadióny, ktoré máme, investujme do nich nové špičkové technológie a máme pekné stánky. Na nové štadióny peniaze nie sú a ani nebudú!"

V závere júna sa bude konať Kongres SZĽH a Žigmund Pálffy netají, že sa na ňom objaví s návrhom na odvolanie prezidenta Martina Kohúta. „Určite podáme návrh na odvolanie Kohúta! Som zvedavý na vyjadrenie Mira Šatana, podľa ktorého sa tiež zariadime."

Kohút sa od nástupu do funkcie netají túžbou dostať Miroslava Šatana do pozície generálneho manažéra reprezentácie. "Šarky" v tejto pozícii pomohol Tímu Európy na septembrovom Svetovom pohári v kanadskom Toronte k šokujúcemu postupu do finále. Problémom však môže byť, že Šatan s rodinou väčšiu časť roka žije v Amerike. „Bavil som sa s ním o tom, že ide o takú prácu, že musí byť na Slovensku," priznáva Pálffy. Uvidíme, ako sa teda napokon Šatan rozhodne.

Pálffy by o pozíciu generálneho manažéra, ktorú posledné dva roky zastával Róbert Švehla, nemal za súčasných okolností záujem. „Pod týmito ľuďmi nie. Veď nie je normálne, aby Kohút rok spomínal, že Miro Šatan bude generálny manažér, tak to nepridá nikomu na pohode. Ani Švehlovi, ktorý sa do toho obul, ale nebolo mu to dovolené. Keď však niekto neberie reprezentáciu vážne, je to vrchol. Vrcholom by mal byť predsa národný tím."

Niekdajšia hviezda NHL priznáva, že keby došlo vo vedení zväzu k zmenám, neváhal by podať slovenskému hokeju pomocnú ruku. „Jedine, keby sa zmenila štruktúra, potom nemám problém."autor: Michal Sedlák