Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Päť tímov, ktoré budú pre uzávierkou posilňovať – východná konferencia

Rick Nash & Ryan McDonagh
 0 , 12.02.18 v kategórii: Všeobecné
Nadviažeme na predošlý článok, ktorý súvisí s blížiacou sa uzávierkou prestupov. Ktoré tímy budú na trhu zháňať posily?

Columbus Blue Jackets

Výsledkový prepad v posledných týždňoch znamenal pád mimo postupovú osmičku. Tento tím má smerom do budúcnosti veľké ambície a tie by mala verejnosť cítiť aj počas trade deadline. Generačný problém v defenzíve je už vyriešený, paradoxne sa vyskytol problém na opačnom konci. Jackets majú priam chronické problémy so strieľaním gólov. Za Artemijom Panarinom je totiž veľká diera. Bude súčasťou riešenia aj návrat strateného syna Ricka Nasha?

New York Islanders

Vlani tímu chýbal na postup bod. Teraz si niečo také nemôže dovoliť. Vzhľadom nato, že tím potrebuje presvedčiť k predĺženiu spolupráce kapitána Johna Tavaresa. Pri zbežnom pohľade je jasné, kde má tím slabinu, je to obrana. Najhorší priemer inkasovaných gólov, dovolia súperom strieľať viac ako ktorýkoľvek iný tím a hra v oslabení je druhá najhoršia.

Generálny manažér Garth Snow sa môže poobzerať po brankárskej posile. Na trhu bude aj pomerne dosť obrancov, napríklad Jack Johnson z Columbusu. Isles disponujú aj dvoma voľbami v prvom kole draftu.

Pittsburgh Penguins

Výkony sa na prelome januára a februára zlepšili, čo malo za následok slušný postup tabuľkou nahor. Počas celej sezóny sa Pens zaujímali o stredných útočníkov do tretej a štvrtej formácie. Kvôli tomu vedenie priviedlo do tímu Rileyho Sheahana, ktorý sa začína chytať. Do Pensylvánie by sa mohol vrátiť Matt Cullen. Penguins sa silno zaujímali aj o Evandera Kanea, do úvahy prichádzajú aj Michael Grabner a Jeff Skinner.

Tampa Bay Lightning

Podobná situácia, v akej sa na západe nachádza Nashville. Postup je prakticky istý a v tíme ťažko nájdete veľkú slabinu, preto Bolts patria do najužšej skupiny favoritov na Stanley Cup. Posledný rok sa generálny manažér Steve Yzerman zaujímal najmä na obrancov, a tento záujem trvá, hoci urgentnosť problému ustala.

Podľa New York Post majú na Floride intenzívne hľadať cestu ako do tímu dostať kapitána Rangers Ryana McDonagha. Takáto hviezdna posila by len potvrdila status tímu ako kandidáta na play-off, a to nielen pre túto sezónu. Americký obranca totiž má zmluvu aj pre budúci rok, podobne ako drvivá väčšina súčasného tímu.

Toronto Maple Leafs

Množstvo rôznych scenárov, Maple Leafs majú veľa hráčov na predaj, množstvo prospektov a dostatok medzier v kádri, ktoré treba vyplniť. Najväčším prianím by bol pravdepodobne pravoruký obranca, ktorý by odľahčil preťaženej defenzíve. Ryan McDonagh je síce ľavák, ale aj jeho meno sa objavilo v možných scenároch. Problémom by mohla byť jeho cena, preto by sa Leafs mohli poobzerať skôr po hráčoch so zmluvou do konca sezóny, ktorí sú výhodnejší.

Odísť by mohli hráči ako Nikita Sošnikov alebo Josh Leivo, ktorí so svojou situáciou nie sú spokojní. V tejto súvislosti sa hodí poznamenať, že Toronto má v súčasnosti 50 platných kontraktov, čo je absolútne maximum, ktoré kolektívna zmluva dovoľuje.autor: Matúš Pavlík