Najnovšie hokejové správy  • Dnes po niekoľkomesačnom čakaní konečne štartuje základná časť NHL, fanúšikovia...


  • Vo svete športu sa pojem dynastia spája s tímami, ktoré vo svojich rokoch natoľko...


  • Fínsky hokejový klenot Jesperi Kotkaniemi prešiel za pár mesiacov poriadne dlhú cestu. Na...


  • V Toronte je v týchto dňoch veru poriadne horúco. Nové zmluvy pre hráčske hviezdy...


  • Na Floride mali po zbabranom finále konferencie s Washingtonom veľa dôvodov na zamyslenie....


  • S príchodom Erika Karlssona získali v lete 2018 Sharks status jedného z najužších...

Päť pozitív pre Arizonu Coyotes

Antti Raanta
 0 , 17.02.18 v kategórii: Všeobecné
Keď ste posledný tím NHL, nemáte žiadny dôvod na radosť. Ale ako sa hovorí, na všetkom je niečo pozitívne, aj v púšti sa vo všeobecnej beznádeji dajú hľadať pozitívne prvky.

Antti Raanta

Arizona má aktuálne štvrtú najhoršiu obranu v NHL. Chytať za obranným valom Yotes by bola výzva aj pre najväčšie brankárske mená. Aktuálne sa s týmto osudom musí vyrovnávať brankárska dvojica Antti Raanta – Scott Wedgewood. Čísla prvého menovaného môžeme za danej situácie považovať za absolútne neuveriteľné. V skutočnosti je Raanta možno aj jedným z piatich najlepších brankárov v NHL. Najviac mu vyhovuje, keď je pod veľkou paľbou, čo sa mu aktuálnom pôsobisku stáva často. Je to práve on, koho môžeme považovať za hlavného strojcu aktuálnej bodovej šnúry Coyotes. Od začiatku januára je jeho úspešnosť 93,1%, celkovo v sezóne 92%. Háčik je, že po sezóne mu končí zmluva a bude neobmedzene voľným hráčom, o jeho ďalšom osude sa tak môžeme len dohadovať.

Keller – Perlini a niektorí ďalší

Práve mladíci mali byť smrtiacou zbraňou Yotes a taktiež dôvodom, prečo bol tím považovaný za čierneho koňa aktuálnej sezóny. Tieto prognózy sa síce nenaplnili, no výkony niektorých mladíkov rozhodne nemožno považovať za sklamanie. Najproduktívnejším hráčom je stále len 19-ročný Clayton Keller, ktorý smeruje k métam 25 gólov a 60 kanadských bodov. Rýdzi strelecký inštinkt ukazuje Brendan Perlini. Nenápadný „power forward" vo veku 21 rokov ukazuje, prečo bol kedysi dvanástkou draftu. V tejto sezóne by podobne ako Keller mohol dosiahnuť métu 25 gólov. Vo veľmi dobrom svetle sa ukazuje aj 20-ročný Christian Fischer a vlaňajšie čísla prekoná aj Christian Dvorak. Nik z nich neodohral medzi seniormi dve kompletné sezóny.

Farma medzi elitou

Aktuálne druhý celok západnej konferencie AHL. Vďačí za to najmä mladíkom, s ktorými sa v NHL jednoznačne počíta. Lámať palicu nad trojkou draftu Dylanom Stromeom je predčasné, bilancia 42 bodov v 36-tich zápasoch je toho dôkazom. Nad priemerom bod na zápas je aj Nicholas Merkley. Kyle Capobianco sa formuje ako produktívny obojsmerný bek. Lawson Crouse odohral celú minulú sezónu v NHL. Zozadu všetko zaisťuje gólman Adin Hill. Všetci spomínaní majú na úspechoch tímu Tuscon Roadrunners zásadný podiel. Všetci sa nachádzajú vo vekovom intervale od 20 do 21 rokov, ich cieľ tak môže byť jedine NHL.

Víťazná abodová šnúra

Vyhrať tri zápasy v rade a bodovať v piatich zápasoch v rade rozhodne nie je žiadny historický počin. Pre tento tím však znamená veľa. Coyotes ukazujú, že predsa len dokážu vyhrávať na pravidelnej báze. Rozdrvili Chicago, rozdielom triedy si poradili aj s Montrealom. Je to v tejto sezóne pre tím z púšte najpozitívnejšie obdobie. Samozrejme, považovať to za nejaký výrazný signál k zlepšeniu je prinajlepšom predčasné.

Draft 2018

Tradičná náplasť a nevieme či to vôbec možno považovať za pozitívum, najmä ak uvážime fakt, že aj keby Yotes skončili poslední môžu na drafte vyberať až ako štvrtí. Tak sa to koniec koncov stalo vlani Coloradu. Avšak predstava, že by v budúcej sezóne mohol brázdiť ľady Gila River Areny švédsky klenot Rasmus Dahlin nie je určite nesplniteľným snom. Nezabúdajme na možnosť, že tímu sa pred trade deadline môže podariť získať ďalšie hodnotné voľby.autor: Matúš Pavlík